10 marca odbędzie się Pilchówka – impreza charytatywna dla Ryśka Pilcha

przez Administrator | Opublikowano 10 stycznia 2018 16:04

10 marca na hali wspinaczkowej Camp4 w Warszawie odbędzie się Pilchówka – impreza charytatywna dla Ryśka Pilcha, z której cały dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie.

Rysiek od lat choruje na stwardnienie rozsiane. Wiedząc, jaka jest sytuacja, starzy koledzy postanowili mu pomóc. Odzew środowiska wspinaczkowego przerósł wszelkie oczekiwania. W pomysł zaangażowało się wielu wspinaczy – niezależnie od wieku, osiągnięć i dyscypliny wspinaczkowej. W ten sposób powstała idea zawodów wspinaczkowych, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy.

Wstęp – 30 PLN.

Bieżące informacje o imprezie możecie śledzić na profilu FB.

Zapraszamy!

Jacek Dudrak

Wspomagać leczenie i rehabilitację Ryszarda Pilcha można także poprzez stronę: https://zrzutka.pl/3eftta.

Ryszard Pilch wytyczył wiele trudnych dróg w Tatrach oraz w skałach Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Obecnie prowadzi stronę, na której kolekcjonuje stare zdjęcia ludzi gór, głównie z lat 70. (zgromadził już blisko 10 tys. zdjęć). O stronie pisze tak:

Pozwala mi ona przypomnieć sobie czasy, gdy byłem sprawny i patrzeć z optymizmem w przyszłość, że może to ponownie wróci, wstanę z wózka i pójdę choćby na najprostszą i krótką wycieczkę w górach , a może nawet będę w stanie zrobić jakąś łatwą drogę wspinaczkową.

Stronę tę prowadzę dla wszystkich kochających góry – tych starszych, aby przypomnieli sobie, jak było wtedy fajnie i młodszych, aby zobaczyli kawał historii i także tych niezwiązanych z górami z myślą, że może zarażę ich moją pasją.

Od ponad 30 lat Rysiek walczy ze stwardnieniem rozsianym. Od ponad 5 lat jest przykuty do wózka inwalidzkiego, ale się nie poddaje. Obecnie największym problemem jest kosztowna rehabilitacja oraz lekarstwa, na które go nie stać.

Gorąco namawiamy do wsparcia!

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn