W ten weekend rusza U Rock Centrum Wspinaczkowo-Sportowe w Toruniu

przez Administrator | Opublikowano 14 września 2017 13:05

W najbliższy weekend w Toruniu, na ul. Grudziądzkiej 122A, zostanie otwarte nowe miejsce na wspinaczkowej mapie Polski – U Rock Centrum Wspinaczkowo-Sportowe. Inaugurację zaplanowano na dwa dni: sobota, to towarzyskie zawody U Rockliwy Meeting Wspinaczkowy, zaś niedziela to dzień otwarty i zajęcia OPEN pod okiem specjalistów.

U Rock Centrum Wspinaczkowo-Sportowe zostało stworzone przez wspinaczy, którzy docenili zalety treningu funkcjonalnego jako uzupełnienia treningu wspinaczkowego. Stąd Centrum, to dużo więcej niż tylko ścina wspinaczkowa.

Obiekt o powierzchni 1000 m2 składa się z trzech stref:

Wspinaczkowej

  • duża ściana wspinaczkowa o powierzchni ponad 400 m2 do wspinania z liną, drogi o średniej długości 10-13 m, 27 stanowisk do asekuracji, w tym 6 wyposażonych w przyrządy autoasekuracyjne;
  • boulderownia o powierzchni ponad 200 m2 i wysokości 4,5 m, z wszelkimi możliwymi formacjami, w tym technicznymi połogami, siłowymi daszkami i pochylniami, na których ponad 3500 chwytów i struktur topowych producentów (HRT, KMZ, Tripoint, Flathold, Cheeta, Rockodromo, X-Cult, Psycoarthold, Hito Holds, BaRocka) układa się w bouldery o wszystkich stopniach trudności.

Treningi wspinaczkowe poprowadzą ulubieni toruńscy instruktorzy wspinania z wieloletnim doświadczeniem – Jacek Marciniak i Zbyszek Olszewski.

Jacek Marciniak i Zbyszek Olszewski (fot. Olek Urbański)

Dla dzieci

  • strefy Mini Rock z 7 stanowiskami do bezpiecznej autoasekuracji oraz mini park linowy z ofertą zarówno rozrywkową (w tym urodziny wspinaczkowe), jak i sportową (zajęcia z elementami treningowymi dla najmłodszych od 5 roku życia).

Strefa dla najmłodszych (fot. Olek Ubrański)

Strefa FIT

  • sala fitness o powierzchni prawie 150 m2, wyposażona w aktualnie najpopularniejsze i najnowocześniejsze sprzęty i akcesoria sportowe, w tym: kettlebells, wałki i piłki do masażu powięziowego, taśmy;
  • „bramy” do ćwiczeń kalistenicznych i TRX.

Zajęcia strefy FIT stanowią samodzielną i kompleksową ofertę treningową, ale są również skierowane do wspinaczy jako uzupełnienie ich treningu wspinaczkowego – służą poprawie sprawności, wytrzymałości i kształtowaniu siły, przy wykorzystaniu zupełnie innych niż wspinanie bodźców i metod, ale rozwijających te same kluczowe umiejętności.

W strefie FIT zajęcia będą się odbywać pod okiem Natalii Ciećwierz (asystent Centrum Kettlebell oraz certyfikowany instruktor Flexible Steel level I) oraz Grzegorza Porowińskiego (instruktor z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w treningu funkcjonalnym sportowców różnych dyscyplin). Stałym gościem będzie również Cezary Cołbecki (instruktor jogi).

Grzegorz Porowiński i Natalia Ciećwierz (fot. Olek Urbański)

Rodzaje treningów:

  • kalistenika – ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała
  • TRX – trening kalisteniczny przy użyciu podwieszanych taśm umożliwiających bardziej precyzyjną pracę nad poszczególnymi grupami mięśni
  • Flexible Steel – jednoczesna praca nad siłą i elastycznością
  • Kettlebells metodą Hardstyle – treningi siły i sprawności z odważnikami kettlebell prowadzone z naciskiem na prawidłową technikę
  • joga

Do tego Centrum oferuje wygodne zaplecze socjalne złożone z nowych szatni, łazienek i pryszniców, zachęcających do przeprowadzania długich treningowych sesji.

Weekend otwarcia U Rock Centrum Wspinaczkowo-Sportowe

W weekend otwarcia, w dniach 16-17 września, zaplanowano wiele atrakcji. W sobotę zostaną rozegrane towarzyskie zawody pod hasłem U Rockliwy Meeting Wspinaczkowy. Zmagania zostaną rozegrane w godzinach od 10 do 18, a na zawodników będą czekały różnie punktowane przejścia – od bulderowych, przez wędkę, prowadzone z dołem, czy OS.

O oprawę muzyczną podczas zawodów zadba Maciek Jarzębski, zaś głodnych i spragnionych zawodników oraz kibiców nakarmi i napoi Widelec.

Wpisowe to jedyne 15 zł (przy czym dla osób, które do 15 września 2017 r. do godz. 20 oznaczą, iż “Wezmą udział w wydarzeniu” wejście za 10 zł).

Niedziela to dzień otwarty i zajęcia OPEN, a wśród nich treningi skierowane do początkujących – Wspinanie i Bouldering INTRO, a także Kalistenika, Kettlebells metodą Hardstyle oraz Flexible Steel.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/URockTorun/. Strona www.urock.com.pl ruszy już wkrótce.

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn