Wyścig X-Alps trawa – Polak goni konkurencję

przez Michał Gurgul | Opublikowano 07 lipca 2017 14:59

Michał Gierlach “Spike”, kolejny Polak startujący w wyścigu paralotniarzy organizowanym przez Red Bull ‘a nadal walczy. Po 6 dniach twardej rywalizacji nasz zawodnik znajduje się na 18 miejscu. W ciągu ostatnich dni Michałowi udało się przeskoczyć 6 pozycji. Oby tak dalej.

Michał Gierlach Spike na punkcie zwrotnym w Aschau (fot. FB Red Bull X-Alps Team POL Gierlach/Kasieczko/Chrząszcz)

Przed nim kolejny punkt zwrotny w odległości 60 kilometrów. Aktualnie wyścig prowadzi Szwajcar, poczwórny zwycięzca X-Alps, Christian Maurer. Od mety dzieli go 470 km, podczas gdy Polakowi pozostało jeszcze 750 km.

Red Bull X-Alps to ekstremalny wyścig wymagający od pilotów nie tylko doskonałych umiejętności w powietrzu, ale również świetnego przygotowania fizycznego. Pomimo, ze stawka rozciągnęła się mocno na liczące 1137 km trasie, ostateczny wynik nie jest jeszcze przesądzony. Warunki w górach są trudne i zmienne. Wybór trasy jest kluczowy. W ciągu jednego dnia zmienić może się bardzo wiele. Dwóch zawodników zostało już wyeliminowanych, a kolejnych trzech otrzymało kary za naruszenie wyznaczonej przestrzeni powietrznej. Czeka ich przymusowy postój przez 48 godzin.

Spike nieustanie prze naprzód. Trudne warunki sprawiają, że podejść jest sporo, a nie wszystkie loty wystarczająco dalekie. Pomimo tego Polak goni konkurencję. Możliwe, że dzisiejszy lot pozwoli przeskoczyć kolejny odcinek i dogonić znajdującego się na 17 miejscu Berlingera. A tak przedstawia się statystyka pokonanej do tej pory przez Michała trasy:

Więcej o samym wyścigu i warunkach pogodowych, wczoraj na chwilę przed kolejnym startem, opowiadał sam Michał:

 

Bacznie obserwujemy rywalizację najlepszych pilotów i trzymamy kciuki za Spike’a.

Warto w tym miejscy przypomnieć, że w wyścigu brał udział 3-krotnie Paweł Faron. W 2015 roku Pawłowi jako pierwszemu Polakowi udało się dotrzeć do mety w Monte Carlo. Dokonał tej sztuki dopiero w trzecim swoim starcie w tej prestiżowej imprezie.

Przebieg wyścigu można na bieżąco śledzić na specjalnej stronie outdoormagazyn.pl.

Michał Gurgul

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn