Red Bull X-Alps 2017

Wyścig X-Alps trawa – Polak goni konkurencję

Michał Gierlach “Spike”, kolejny Polak startujący w wyścigu paralotniarzy organizowanym przez Red Bull ‘a nadal walczy. Po 6 dniach twardej rywalizacji nasz zawodnik znajduje się na 18 miejscu. W ciągu ostatnich dni Michałowi udało się przeskoczyć 6 pozycji. Oby tak dalej.

Wystartował Red Bull X-Alps 2017. Polak w pierwszej 10 wyścigu

W niedzielę, 2 lipca wystartował wyjątkowy wyścig Red Bull X-Alps 2017. 32 zawodników z 21 krajów wyruszyło na trasę liczącą w linii prostej 1138 km i przebiegająca przez Austrię, Niemcy, Włochy, Szwajcarię, Francję i Słowenię. Nasz kraj w tym wyjątkowym rajdzie przygodowym reprezentuje Michał Gierlach, dwukrotny mistrz Polski w paralotniarstwie.

Tylko miesiąc pozostał do startu Red Bull X-Alps 2017

Ósma edycja Red Bull X-Alps startuje już za miesiąc i dla wielu z uczestników będzie to największy wyścig w karierze. 2 lipca 32 żądnych przygód sportowców reprezentujących 21 państw przemierzy w prostej linii liczącą 1 138 km trasę przez Alpy z Salzburga do Monako. Podróżując pieszo lub na paralotni, nawet najbardziej utytułowani zawodnicy i piloci będą zmuszeni do przekroczenia własnych granic. Polskę reprezentować będzie Michał Gierlach, który po raz pierwszy zmierzy się z tym rajdem przygodowym.

Trasa Red Bull X-Alps 2017 będzie najtrudniejsza w historii

Poznaliśmy nową trasę Red Bull X-Alps 2017, która będzie najdłuższą i najtrudniejszą w 14-letniej historii zawodów. Startując z Salzburga, 32 światowej klasy sportowców reprezentujących 21 państw przemierzy w prostej linii trasę do Monako liczącą 1138 km, po drodze zaliczając 7 punktów kontrolnych w 7 różnych krajach – w tym w Austrii, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Francji i po raz pierwszy w Słowenii. Ta ekscytująca zmiana sprawi, że najtrudniejszy rajd przygodowy świata stanie się jeszcze bardziej wymagający i nieprzewidywalny. Nasz kraj reprezentować będzie Michał Gierlach, dwukrotny mistrz Polski w paralotniarstwie.

Outdoor Magazyn