Piotr Hercog już wkrótce wystartuje w Tenzing Hillary Everest Marathon

przez Administrator | Opublikowano 08 maja 2017 18:23

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team, wyruszył w Himalaje. Celem jest Tenzing Hillary Everest Marathon, najwyżej rozgrywany maraton na świecie. Bieg organizowany jest od 2003 roku, w rocznicę pierwszego wejścia na Mount Everest przez Nowozelandczyka Edmunda Percivala Hillary’ego i Nepalczyka Tenzinga Norgaya. Himalaiści stanęli na szczycie najwyższej góry świata 29 maja 1953 roku.

42-kilometrowa trasa biegu wiedzie spod bazy wypadowej na Mount Everest (5364 m) do Namche Bazar (3446 m). Pomimo, że trasa Everest Marathonu generalnie prowadzi w dół, to jednak zawodników czekają dwa wymagające podejścia. Całość przewyższeń to 2777 metrów w górę i 4579 metrów w dół.

Piotr Hercog w Patagonii

Jeszcze nigdy na podium w klasyfikacji open nie stanęła osoba spoza Nepalu! O przełamanie dominacji Nepalczyków będzie w tym roku walczył Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team.

Piotr Hercog, ubiegłoroczny zwycięzca Ice Baikal Marathon oraz tegoroczny zwycięzca Ultra Fiord – jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie na dystansie 100 mil, zakończył właśnie pierwszy etap przygotowań. Po powrocie z Patagonii, przez ostatni miesiąc przygotowywał się w Górach Stołowych i Tatrach, korzystał też z namiotu hipoksyjnego.

Piotrek w Himalaje wyleciał 4 maja. Pierwszym przystankiem było Kathmandu, potem nocleg i od razu przemieszczenie się do Lukli. Następnie powinien zameldować się w Namche Bazar. I właśnie w okolicach Namche Bazar, Piotrek będzie się przygotowywał do startu, który nastąpi 29 maja.

W Himalaje wylatuję dosyć wcześnie, bo trzy i pół tygodnia przed startem, a i tak nie mam pojęcia czy tak krótka aklimatyzacja wystarczy, żeby móc pobiec na 100 procent możliwości. Dla mnie to najważniejszy start w pierwszej części sezonu, ale mam nadzieje, że nawet jak nie wszystko pójdzie po mojej myśli, to i tak przywiozę niesamowite wrażenia i przepiękne zdjęcia – mówi Piotr Hercog.

W zeszłym roku trasę Tenzing Hillary Everest Marathon najszybciej pokonał Bed Bahadur Sunwar w 4:00.10. Za nim uplasował się ubiegłoroczny triumfator Bhim Bahadur Gurung – 4:03.14.

Najszybszym obcokrajowcem w Tenzing Hillary Everest Marathon był Polak Robert Celiński, który startował w tej imprezie czterokrotnie. Rok temu Robert osiągnął czas 4h 24 min i 2 sekundy co dało mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Będziemy informować o przygotowaniach Piotra do biegu. Zapraszamy tez do śledzenia jego Fan Pagea

https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/?ref=ts&fref=ts

Informacja prasowa

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn