Turystyczni rekordziści gośćmi I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu

przez Piotr Turkot | Opublikowano 09 maja 2017 17:14

Co czuje się wędrując przez ponad 60 dni po Antarktydzie? Dlaczego kolejna wyprawa na ośmiotysięcznik różni się od kilkuset innych górskich ekspedycji? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się osobiście od Małgorzaty Wojtaczki – pierwszej Polki, która samotnie zdobyła Biegun Południowy oraz Ryszarda Pawłowskiego – alpinisty, zdobywcy kilkudziesięciu szczytów świata. Spotkanie z podróżnikami odbędzie się w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu, na terenie Ziemi Lubaczowskiej od 19 do 21 maja 2017.

Niecodzienne spotkanie na trasach questingowych z podróżnikami, zwykle wybierającymi na swoje wyprawy odległe cele jest dowodem na to, że wielkie podróże i odkrycia swój początek mają często w niepozornych, krótkich wycieczkach w poszukiwaniu skarbów. Małgorzata Wojtaczka – pasjonatka wypraw jaskiniowych i ekspedycji w rejony polarne – jest pierwszą Polką, która samotnie dotarła na Biegun Południowy, pokonując pieszo ponad 1200 km. Z kolei Ryszard Pawłowski może inspirować doświadczeniem ponad 300 wypraw w różne góry świata (m.in. Himalaje, Kordyliery, Andy i Kaukaz).

Rozmowa ze światowej sławy podróżnikami to jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu. Na miłośników nietypowych form aktywnego wypoczynku, fanów turystyki i poszukiwaczy nieodkrytych jeszcze miejsc w Polsce czeka także 11 questów (pieszych i rowerowych) funkcjonujących w okolicy. Organizatorzy przewidzieli również specjalne nagrody dla najaktywniejszych questowiczów Festiwalu.

W ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu odbędzie się również Konferencja Turystyczna „Questing – turystyka XXI wieku”, podczas której eksperci i trenerzy questingu rozwiną temat potencjału tkwiącego w tej dziedzinie turystyki – m.in. w kontekście edukacyjnym i związanym z marketingiem miejsc.

Oficjalny patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Qustingu, będąca promotorem tej formy turystyki już od 2013 roku.
Questing jest formą bezobsługowej gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza turystów po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii.

Informacja prasowa Planet PR

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn