Integrowanie przez Wspinanie 2017 – wielka integracja w Dolinie Będkowskiej zakończona!

przez Administrator | Opublikowano 24 maja 2017 11:02

W dniach 19-21 maja odbyła się impreza Integrowanie przez Wspinanie. Była to już druga edycja, ale pierwsza w tak szerokim wydaniu. Mnogość atrakcji, ciekawe prelekcje, warsztaty dla początkujących jak i zaawansowanych wspinaczy, a wreszcie dobra zabawa pod gwieździstym niebem – to wszystko miało miejsce w pięknej Dolinie Będkowskiej.

Integrowanie przez Wspinanie 2017 (fot. KW Kraków)

Wszelkie atrakcje zostały podzielone na bloki tematyczne. Sarnie Skały przyjęły wspinaczy stawiających pierwsze kroki pod czujnym okiem szkoły wspinania „Ósemka”. Początkujący walczyli także na wędkach na Iglicy pod opieką szkoły wspinaczkowej „Kilimanjaro”. Brandysowa Skała cieszyła się dużą frekwencją ze względu na zjazdy linowe. Na Sokolicy zostały rozegrane zawody Rock Speed Climbing, w których najszybszy zespół pokonał Lot na Brandysa (VI, V, V+) w nieco ponad 10 minut! Przy Dupie Słonia za rozwój zaawansowanych wspinaczy odpowiadał Klub Wysokogórski Kraków.

W niedzielę szkoła wspinania HardRock przeprowadziła także warsztaty z latania i wyłapywania lotów. Natomiast przy schronisku Brandysówka wszystkich integrowała Scena Główna, na której wystąpili m.in. Piotrek Schab, Adam Gaduła Karpierz i Miłka Raulin.

Integrowanie przez Wspinanie 2017 (fot. KW Kraków)

Integrowanie przez Wspinanie 2017 (fot. KW Kraków)

Nad głowami widzów królowała ponad 200-metrowa tyrolka, zamontowana przez chłopaków z Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich! Trzeba wspomnieć też o Biegu Górskim o Puchar Rektora AWF, który urozmaicił intensywny sobotni dzień.

Integrowanie przez Wspinanie 2017 (fot. Tomasz Szkatuła)

Nie sposób wymienić wszystkich elementów urozmaiconego programu imprezy, dlatego krótki „film – podsumowanie”:

Pełna relacja wideo pojawi się wkrótce. Zapraszamy też do śledzenia fanpage’a Integrowanie przez Wspinanie, gdzie z pewnością dowiecie się, jak to wyglądało ostatnio i jak będzie wyglądać w przyszłym roku!

Maciej Kucaba

Źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn