Ultra-majówka w Małopolsce, czyli o festiwalu biegowym słów kilka – relacja

przez Administrator | Opublikowano 25 maja 2017 10:38

Gdyby ktoś chciał poznać w ekspresowym tempie Małopolskę, to idealnym sposobem był udział w festiwalu biegów długodystansowych Regatta Ultra-Trail Małopolska. W weekend można było przebiec przez 10 małopolskich gmin, terenie aż 4 nadleśnictw i przez Gorczański Park Narodowy.

(fot. Regatta Ultra-Trail Małopolska)

Paweł Derlatka, kierownik festiwalu biegów:

Szczyty Beskidu Wyspowego to izolowane wyspy. Wchodzisz na jeden z nich i żeby wejść na kolejny, musisz zejść z tego pierwszego. Twój zegarek mówi, że jesteś na wysokości szczytu i myślisz, że już blisko? Nie w Beskidzie Wyspowym! Może okazać się, że musisz stracić wysokość i potem znów podbiec w górę. Na Regatta Ultra-Trail Małopolska w pięknych okolicznościach przyrody każdy sprawdził swoją siłę i fizyczną, i psychiczną.

(fot. Regatta Ultra-Trail Małopolska)

Nadajniki GPS dla zawodników najdłuższych biegów, punkty kontrolne i odżywcze co kilkanaście kilometrów, wspaniałe pakiety startowe z gadżetami Regatta Great Outdoors, opieka GOPR, wolontariusze, którzy sami są długodystansowymi biegaczami i wiedzą, czego potrzebują uczestnicy na trasie, a do tego pyszne jedzenie na mecie – to wszystko przygotowali organizatorzy imprezy.

Start i meta biegów usytuowane były na Kudłaczach, schronisku górskim PTTK najbliżej Krakowa, niecałą godzinę od granic miasta. Wszystkie trasy były pętlami. Niemal każdy bieg – poza biegiem na 10 km – pozwalał na zdobycie punktów ITRA i UTMB.

(fot. Regatta Ultra-Trail Małopolska)

Regatta Ultra-Trail Małopolska to nie tylko festiwal biegów długodystansowych (170 km, 107 km, 64 km i 48 km). W trzeci dzień festiwalu, 21 maja, odbył się Piknik rodzinny UTM. Był to dzień pełen atrakcji dla najmłodszych: biegi dla dzieci, animacje, zabawy edukacyjne i muzyka Skalnego Podhala na żywo z ogniskiem integracyjnym. W ostatni dzień festiwalu biegacze mogli sprawdzić się na dystansie 10 km.

(fot. Regatta Ultra-Trail Małopolska)

Ponadto w czasie trzech dni festiwalu trwała zbiórka rzeczy dla bezdomnych zwierząt. Magdalena Zyguła z Fundacji 4 Alternatywy, organizatora Regatta Ultra-Trail Małopolska:

Zebraliśmy ponad 200 kg karmy dla psów i kotów oraz kilkadziesiąt koców i pledów. Biegacze są niesamowici! Oprócz zbiórki, 5 zł z każdej opłaty startowej przeznaczymy na potrzeby bezdomnych zwierzaków m.in. na zabiegi weterynaryjne. Cała akcja nosi nazwę „Człowiek zwierzakowi bratem” i bardzo cieszy nas tak duże nią zainteresowanie.

Ten weekend przyniósł mnóstwo pozytywnej energii i działań. Było to możliwe dzięki świetnej organizacji biegu, ale przede wszystkim dzięki uczestnikom – biegaczom.

Wyniki: ultratrailmalopolska.pl/pl/2017/05/22/wyniki-regatta-ultra-trail-malopolska-2017/.

Do obejrzenia zdjęć z majówki, jaką zorganizowała Fundacja 4 Alternatywy w ramach Regatta Ultra-Trail Małopolska, zapraszamy na profil biegu: facebook.com/UltraTrailMalopolska.

Do zobaczenia w grudniu na zimowej odsłonie Regatta Ultra-Trail Małopolska. Zima w Małopolsce jest równie piękna, więc już dziś warto zaplanować 16 grudnia 2017.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn