Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – ruszyły zapisy

przez Administrator | Opublikowano 17 listopada 2016 15:37

Ruszyły zapisy na Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który zagości na terenie Ziemi Kłodzkiej w dniach 20-23 lipca 2017 r.

To już piąta edycja imprezy biegowej dla prawdziwych koneserów biegów górskich, o czym świadczy choćby 240 kilometrowa trasa najdłuższego dystansu ultra w Polsce – Biegu 7 Szczytów. Dla “mniej wymagających” przygotowano oczywiście krótsze dystanse.

zapisy2

Na zawodników V Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich czeka aż siedem biegów na zróżnicowanych dystansach. Tradycyjnie Bieg 7 Szczytów, czyli najdłuższa oficjalna trasa biegu w Polsce – 240 km po siedmiu masywach górskich Ziemi Kłodzkiej, których szczyty zaliczane są do Korony Gór Polski – w sumie ponad 8000 metrów przewyższenia. Kolejne dwa biegi Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 110 km. Na biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 45 km oraz Złoty Półmaraton (21 km). Alternatywną opcją dla osób, które chcą spróbować swych sił na trasie ultra jest dystans 68 km biegu Ultra Trail.

W ostatni dzień natomiast organizowane są biegi Trojak Trail na dystansie 10 km oraz jeden z bardziej widowiskowych biegów podczas tego festiwalu – bieg dla dzieci na dystansie 100, 200 i 400 metrów.

Na poszczególnych dystansach wprowadzono limity biegaczy ze względu na obostrzenia Parku Narodowego, przez który przebiega część tras.

W tegorocznym biegu startowało 1670 biegaczy, w tym ponad 200 najmłodszych adeptów tego sportu. Sportowcy do Lądka przyjechali nie tylko sprawdzić swoje siły i zmierzyć się z nadludzkim wysiłkiem, ale również świetnie spędzić czas za sprawą imprez towarzyszących festiwalowi – wspomina Piotr Hercog, organizator zawodów. Do imprez tych należą koncerty, spotkania, prelekcje, strefa expo oraz bieg dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Kameralna atmosfera Lądka Zdroju w tych dniach jest zenergetyzowana przez sportowego ducha unoszącego się w powietrzu. Biegacze w większości przyjeżdżają do Kotliny Kłodzkiej ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i wiernymi kibicami. Nie dziwi zatem fakt, że miasto zalewa się różnobarwnym, rozentuzjazmowanym i dopingującym walczących tłumem, tworząc tym samym wyjątkową atmosferę.

Szczegóły dotyczące Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz zapisy znajdują się na stronie: www.dfbg.pl

Zapraszamy!

Informacja organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn