18 listopada ruszają zapisy na IV Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

przez Administrator | Opublikowano 17 listopada 2016 16:14

Czwarta edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego odbędzie się 11 marca. Zapisy na ten jeden z najpiękniejszych biegów górskich w Polsce ruszają 18 listopada. W biegu może wziąć udział 350 osób. 

Trasa biegu liczy 53 kilometry i prowadzi przez cały grzbiet Karkonoszy, co gwarantuje wspaniałe widoki. Zawodnicy wyruszą z Polany Jakuszyckiej, wbiegną na Szrenicę, przebiegną przez Śnieżne Kotły i Przełęcz Karkonoską by wbiec na szczyt Śnieżki, skąd ruszą dalej w kierunku Przełęczy Okraj. Meta zawodów ulokowana jest na deptaku miasta Karpacz.

Bieg należy do bardzo wymagających głównie ze względu na pogodę – jak pokazały ostatnie lata, na trasie spodziewany jest silny wiatr, głęboki śnieg, mróz i bardzo słaba widoczność. Dlatego też wymagane jest doświadczenie w biegach górskich. Aby znaleźć się na liście startowej należy wykazać ukończone przynajmniej dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu.

3. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego (fot. Bikelife)

3. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego (fot. Bikelife)

Ciężko jest dziś przewidzieć jaką dokładnie pogodę zastaniemy w Karkonoszach w marcu – zima bywa naprawdę nieprzewidywalna. Może się okazać, że warunki pogodowe panujące na trasie będą bardzo ciężkie. Wyobraźcie sobie – niska temperatura, opady śniegu, wiatr, mgła – to tylko niektóre z czynników, które mogą Was spotkać. Przygotujcie się na długotrwałe zmaganie z dyskomfortem i walkę z zimnem. Być może przyjdzie Wam poruszać się w głębokim śniegu albo zmagać z bijącym po twarzy i utrudniającym widoczność wiatrem. To tylko niektóre z „przyjemności” z którymi możecie się spotkać. W takich warunkach poza świetną kondycją i przygotowaniem sprzętowym jak nigdzie indziej potrzebna jest wola walki – zapowiadają organizatorzy biegu.

3. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego (fot. Bikelife)

3. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego (fot. Bikelife)

Ze względu na możliwość wystąpienia prawdziwie zimowej pogody limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 10,5 godziny. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km.

Meta takiego biegu wyzwala tak niesamowite i niepowtarzalne emocje, że nie sposób nie dzielić się nimi z innymi – mówiła Agnieszka Korpal, współorganizatorka biegu, w wywiadzie dla Outdoor Magazynu, po ubiegłorocznej edycji. – Przez to, że zawodnicy przeżywają bardzo podobne chwile w trakcie biegu, mają do pokonania te same trudności, dużo łatwiej o nich opowiadają i się nimi wzajemnie dzielą. Rywalizacja pojawia się na trasie, to naturalne. Ale przed czy po zawodach tego nie widać, zawodnicy również ci z czołówki, gratulują sobie, wymieniają się wrażeniami, a potem zostają na imprezie do rana. Bardzo fajnie się to obserwuje. Tu każdy jest równy, nie ma znaczenia czy wszedł na ośmiotysięcznik, czy zaledwie na Babią Górę. Nie ma takiej niewidzialnej linii, która oddziela np. wybitnych wspinaczy od ludzi, którzy po prostu kochają przyrodę i góry.

3. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Organizatorki – Ania Kautz i Agnieszka Korpal – ze zwycięzcą, czyli Bartoszem Gorczycą

3. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Organizatorki – Ania Kautz i Agnieszka Korpal – ze zwycięzcą, czyli Bartoszem Gorczycą

Zapisy na IV Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego rozpoczną się 18 listopada i potrwają do 21 listopada. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie internetowej oraz na Facebooku w samo południe.

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn