“THE HORN” – dzisiaj pierwszy odcinek serialu o ratownikach!

przez Wojciech Słowakiewicz | Opublikowano 17 października 2016 14:25

The Horn to nowy oryginalny serial dokumentujący codzienne zmagania najlepszego zespołu lotniczego pogotowia ratunkowego na świecie, Air Zermatt. Produkcja Red Bull TV pozwala z bliska przyjrzeć się samym ratownikom i niezwykłym akcjom, jednocześnie rzucając światło na najbardziej heroiczne aspekty ich pracy polegającej na narażaniu własnego życia w celu ratowania innych.

The Horn, Air Zermatt Team (fot. Scott Gardner / Red Bull Content Pool)

The Horn, Air Zermatt Team (fot. Scott Gardner / Red Bull Content Pool)

Sześciodocinkowa seria debiutuje bezpłatnie tylko na Red Bull TV od 17 października.

Unikalny serial wyprodukowany jest z perspektywy ratowników, a tło dla produkcji stanowią najbardziej niebezpieczne rejony góry Matterhorn w Szwajcarii. Cały dokument dostarcza najwyższych emocji, a każdy kolejny odcinek pozwala widzom wczuć się w rolę ratowników udzielających pomocy poszkodowanym. Wśród nich znajduje się poważnie ranny mężczyzna, który spadł z wysokości dziewięciu pięter wprost w szczelinę lodową, lub też kompletnie unieruchomiony narciarz, który na skutek kontuzji utknął na mroźnym stoku.

The Horn, Matterhorn (fot. Andrew Geraci Red Bull Content Pool)

The Horn, Matterhorn (fot. Andrew Geraci Red Bull Content Pool)

Mierzący 4 478 m. szczyt Matterhorn przyciąga najodważniejszych fanów sportów zimowych, ale również rodziny i turystów, którzy często nie doceniają niebezpieczeństwa skrywającego się za jego pięknem. Zamieszkujący okoliczne rejony ratownicy z Air Zermatt doskonale znają każdą skałę i każdy głaz tej góry. Swoje życie zawodowe ukierunkowali na pomaganie innym, dzielnie ryzykując własne bezpieczeństwo i wykazując się empatią, która przywraca wiarę w ludzkość.

The Horn był dla nas okazją do stworzenia czegoś pięknego, co przemawia do ludzi” – mówi producent wykonawczy Red Bull TV Josh Cole. „To nie tylko serial o ratownikach górskich i poszkodowanych. Sceny akcji ratunkowych motywują do głębszego poznania własnej osobowości, zamieniając serial o pracy ratowników górskich w swoistą medytację nad znaczeniem człowieczeństwa”.

The Horn, Air Zermatt, Red Bull Content Pool

The Horn, Air Zermatt, Red Bull Content Pool

Wśród pilotów, członków zespołu medycznego i specjalistów z zakresu ratownictwa, którzy wystąpili w The Horn znaleźli się następujący bohaterowie:

GEROLD BINER, CEO I PILOT: Dziadkowie Gerolda byli przewodnikami górskimi, a on sam przeszedł drogę od mycia okien do sprawowania funkcji prezesa zarządu Air Zermatt, przy okazji stając się jednym z najlepszych pilotów helikopterów na świecie. Gerold ma na koncie ponad 12 000 godzin lotów ratunkowych, w tym także misje na Mount Everest.

ROBERT ‘ROBBIE’ ANDENMATTEN: Robbie reprezentuje piąte pokolenie alpinistów. Jego ojciec wspinał się na Matterhorn ponad 850 razy, a on sam zdobył szczyt 70 razy; jednak jego prawdziwym powołaniem jest lotnictwo.

SAM SUMMERMATTER, GŁÓWNY PILOT I KIEROWNIK DS. OPERACJI LOTNICZYCH: Sam to szef pilotów, który za sterami helikoptera może pochwalić się światowej klasy umiejętnościami. Już w dzieciństwie marzył o tej pracy, zainspirowany akcjami ratunkowymi przeprowadzanymi w jego regionie.

PATRICK WENGER, PRACOWNIK LOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO: Do zostania ratownikiem medycznym zmotywował go fakt, że na własne oczy widział, jak jego brat otarł się o śmierć. Umiejętności Patricka gwarantują bezpieczeństwo w pełnych napięcia momentach na szczycie góry oraz w powietrzu, zanim helikopter dotrze do szpitala.

DOMINIK IMHOF, PRACOWNIK LOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO: Dominik to utalentowany i żarliwy student ratownictwa medycznego, który uważa, że jest to dla niego „praca idealna”.

SIMON ANTHAMATTEN, PRZEWODNIK GÓRSKI: Simon to jeden z najlepszych alpinistów świata i jednocześnie doświadczony specjalista, którego cały zespół darzy ogromnym zaufaniem w sytuacjach kryzysowych.

Serial powstał dzięki wyjątkowym możliwościom udziału ekipy filmowej w realnych akcjach  poszukiwań alpejskich i misji ratunkowych. Postęp technologiczny, w tym wykorzystanie kamer GoPro, umożliwił producentom uchwycenie wcześniej niewidzianych pejzaży górskich, akcji ratunkowych oraz wyjątkowych bohaterów, czego rezultatem jest produkcja dokumentalna w najczystszej postaci.

JAK OGLĄDAĆ:

Serial THE HORN dostępny będzie bezpłatnie na stronie www.redbull.tv/TheHorn od 17 października

Informacja prasowa RED BULL. TV

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn