Rusza nowy sezon „Spotkań z Górami” – na początek spotkanie z Piotrem Pustelnikiem

przez Administrator | Opublikowano 18 października 2016 13:12

Już dziś Piotr Pustelnik rozpocznie nowy sezon wrocławskich spotkań pasjonatów gór. „Spotkania z Górami” to okazja do wysłuchania opowieści i porozmawiania z najsłynniejszymi alpinistami i podróżnikami.

spotkania-z-gorami-piotr-pustelnik

Startuje nowy sezon „Spotkań z Górami”. Na cyklicznych pokazach, wykładach i projekcjach spotkać można nazwiska światowego formatu. W budynku Politechniki Wrocławskiej gościli już podczas spotkań najlepsi alpiniści, eksploratorzy i podróżnicy podejmujący się niebanalnych wypraw. „Spotkania z Górami” to okazja, by porozmawiać z ludźmi, którzy inspirują na co dzień górskich zapaleńców, a także miejsce, w którym gromadzi się wrocławskie środowisko górskie i wspinaczkowe.

Na pierwszym spotkaniu sezonu 2016/2017 spotkać będzie można jednego z najbardziej rozpoznawalnych himalaistów polskich na świecie. Piotr Pustelnik – bo o nim mowa – opowie o zagrożeniach i minimalizowaniu ryzyka podczas wysokogórskich wypraw. Trzeci spośród Polaków i dwudziesty na świecie himalaista, który skompletował Koronę Himalajów i Karakorum, zna się na rzeczy jak mało kto. Pustelnik wielokrotnie brał udział w wysokogórskich akcjach ratunkowych, nierzadko przedkładając pomoc innym ponad osiągnięcie szczytu kolejnego himalajskiego olbrzyma. Za ofiarność i niesienie pomocy doceniony został przez PKOI wyróżnieniem „Fair Play”.

Bezpieczeństwo w górach to zawsze aktualny i niezwykle ważny temat. Wtorkowe spotkanie będzie okazją do zapoznania się z doświadczeniami oraz radami osoby, która wie jak bezpieczne wejść na szczyt i zejść do bazy. Spotkanie, które odbędzie się 18 października o godz. 19 w budynku A1 Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże Wyspiańskiego 27), to szansa na wymianę poglądów i zdobycie praktycznej wiedzy.

***

Wrocławskie „Spotkania z Górami” są cyklem prelekcji, pokazów filmowych, wykładów i rozmów z czołowymi postaciami ze świata outdooru. Trwająca nieprzerwanie od 1994 roku impreza gościła już największych polskich i światowych himalaistów, polarników, wspinaczy i podróżników. Spotkania organizowane są raz w miesiącu i odbywają się budynku PWR. W tym sezonie zaplanowano dziewięć interesujących spotkań. Wkrótce powinien być znany pełen program nowego sezonu. Warto śledzić fanpage „Spotkania z Górami” na Facebooku, gdzie znaleźć można najświeższe informacje. Cykl organizują i sponsorują: Skalnik.pl, DKF Politechniki Wrocławskiej, Politechnika Wrocławska oraz outdoorowe marki VØLVEN i VI.6+.

Gość: Piotr Pustelnik
Temat: Himalaje, Karakorum, niebezpieczeństwa wypraw w góry najwyższe. Jak minimalizować ryzyko?
Termin: 18.10.2016 godz. 19.00
Miejsce: Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Budynek A1 PWR, Sala 329

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn