Pierwsze miejsce dla Piotra Hercoga w Sky Race – ekstremalnym biegu odbywającym się u stóp Piku Lenina!

przez Administrator | Opublikowano 21 sierpnia 2016 19:44

W Rio nasi sportowcy zdobywają medale olimpijskie, natomiast po przeciwnej stronie globu, na Piku Lenina w niezwykle trudnej i widowiskowym dyscyplinie jakiej są biegi wysokogórskie – pierwsze miejsce w Lenin Sky Race zajmuje Piotr Hercog!

Leżący w górach Pamiru na pograniczu Tadżykistanu i Kirgistanu Pik Lenina (7134 m n.p.m.) jest miejscem najwyżej rozgrywanych zawodów biegowych na świecie – Lenin Race Vertical Sky Marathon i Sky Race. Pik Lenina to jeden z pięciu szczytów byłego ZSRR, którego wysokość przekracza siedem tysięcy metrów, a których zdobycie skutkuje zaszczytnym tytułem Śnieżnej Pantery. Piotr Hercog właśnie dziś (21 sierpnia 2016r.) zdobywa pierwsze miejsce w Sky Race, którego trasa liczy 23,1 km i prowadzi z base campu do obozu pierwszego, tj. z 3600 m n.p.m. na 4400 m n.p.m. i z powrotem.

Piotra Hercoga wygrywa Sky Race na Piku Lenina (fot. Piotr Dymus)

Piotra Hercoga wygrywa Sky Race na Piku Lenina (fot. Piotr Dymus)

Więcej informacji o projekcie Hercog Mountain Challenge, czyli tegorocznych startach w najtrudniejszych, górskich biegach świata na stronie www.piotrhercog.pl.

Paulina Wierzbicka

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn