11. Zako Boulder Power, czyli Puchar Polski w boulderingu już 3-4 września

przez Administrator | Opublikowano 22 sierpnia 2016 11:08

Jako integralna część Spotkań z Filmem Górskim odbędą się 11. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego, stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.

Zako Boulder Power 2015 (fot. Julita Chudko)

Zako Boulder Power 2015 (fot. Julita Chudko)

Areną zmagań będzie Plac Niepodległości, gdzie 3 i 4  września na ścianie wspinaczkowej od Gatowalls, zostaną rozegrane eliminacje, półfinały i finały w boulderingu, w klasie senior i młodzieżowiec. Podczas finału zawodów w niedzielny wieczór wystąpi znakomity artysta performer, spawacz z Małej Manufaktury Radykalnej Metamorfozy Złomu – Bartek Kolbusz, który „na żywo” stworzy statuetki dla najlepszej pary seniorów. Zawodnikom towarzyszyła będzie muzyka tworzona przez dj-a De la Rocka. W rejonie zawodów wspinaczkowych odbędą się pokazy chodzenia na taśmie-slackline. Zachęcamy wszystkich do kibicowania i gorącego dopingu!

Więcej o zawodach TUTAJ.

Sponsor główny: Polar Sport

Patronat honorowy: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Organizacja: Polski Związek Alpinizmu, Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury

***

12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w Zakopanem w dniach 31.08 – 04.09. Spotkania z Filmem Górskim to jeden z największych tego typu festiwali w Polsce. Co rok w pierwszy weekend września do Zakopanego przybywają miłośnicy gór, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Gośćmi Spotkań są wybitne osobowości świata gór i kultury z całego świata. Wydarzenie ma szczególną renomę, ponieważ Polacy należą do czołówki światowego himalaizmu.

Co roku podczas Spotkań omawiane są zatem również ich osiągnięcia oraz plany. W programie tegorocznych Spotkań m.in. międzynarodowy konkurs filmu górskiego, spotkania z ludźmi gór – wybitnymi przedstawicielami wspinaczki i himalaizmu z Polski i zagranicy, wycieczka w Tatry w stylu retro, Puchar Polski we Wspinaczce Sportowej (Bouldering), Akademia Górska, pokazy highline i slackline.

Szczegóły na: www.spotkania.zakopane.pl

Agnieszka Szymaszek
Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn