II Półmaraton FANTOM-a w pierwszą sobotę września

przez Administrator | Opublikowano 24 sierpnia 2016 11:18

Przez cały rok przyjeżdżamy do Was, zabezpieczamy wasze imprezy w najbardziej niedostępnych miejscach. Tym razem zapraszamy do Kurowa, na nasze podwórko – mówi Piotr Pieczara z Grupy Ratowniczej FANTOM współorganizator II Półmaratonu FANTOMA w Kurowie. Półmaraton górski odbędzie się 3 września br. w Kurowie niedaleko Stryszawy.

Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa, niedaleko Krakowa i Żywca. Bieg – II Półmaraton Fantoma – będzie głównym wydarzeniem pikniku rodzinnego. Tym dniem, żyje cała miejscowość – dodaje Piotr.

LOGO_FANTOM

W tym roku oprócz górskiego półmaratonu odbędzie się również bieg krótki na dystansie 6km oraz marsz Nordic Walking. W trakcie pikniku rodzinnego funkcjonować będzie m.in. Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA. Osoby będą uczyły się udzielać pierwszej pomocy pod nadzorem Ratowników Medycznych.

Impreza jest współorganizowana przez stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, organizatora wielu imprez biegowych m.in. Górska Pęlta UBS 12:12 w Brennej czy też Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich.

Impreza zapowiada się naprawę rewelacyjnie, sama miejscowość jest tak klimatyczna, cicha i spokojna, ludzie życzliwi i bardzo mocno zaangażowani w to przedsięwzięcie. Każdy biegacz Półmaratonu Fantoma dostanie pamiątkę regionalną na mecie bo Gmina Stryszawa należy do głównych ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce. Będą rękodzieła stryszawskie, a dla najlepszych “klepoki”. Naprawdę zostaniecie ciepło i życzliwie przyjęci. W pakiecie znajduje się okolicznościowa niespodzianka, stryszawski posiłek, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe – zaprasza Kuba Karcz jeden z głównych organizatorów imprezy z Ultra Beskid Sport.

Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą biegi dla dzieci na różnych dystansach, jazdy samochodami terenowymi, przejażdżki konne, gry i zabawy sprawnościowe. Świetne wyroby cukiernicze zapewni Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa.

Serdecznie zapraszam Was wszystkich, a w szczególności miłośników biegania i marsz Nordic Walking. Zachęcam do aktywny wypoczynku – biegu na 5 km, a zaawansowanych biegaczy do wzięcia czynnego udziału w Półmaratonie Fantoma. Organizujemy też Marsz Nordic Walking – mówi biegaczy Rafał Lasek – Wójt Stryszawy.

Więcej informacji o imprezie – regulamin, formularz zgłoszeniowy – znajdziecie na stronie www.ultrabeskid.pl

Zachęcamy do obejrzenia reportażu filmowego z ostatnich naszych zawodów II Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich:

Informacja organizatorów

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn