Salewa otrzymuje OutDoor Industry Award na targach OutDoor 2016

przez Administrator | Opublikowano 27 lipca 2016 15:55

Jury OutDoor 2016, czyli najważniejszych międzynarodowych targów w sezonie letnim, uhonorowało spodnie wspinaczkowe SALEWA Agner Engineered Pant nagrodą Outdoor Industry Award, jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.

Podczas OutDoor 2016, SALEWA otrzymała Outdoor Industry Award, czyli jedną z najbardziej pożądanych nagród w branży. Zwycięskie produkty wybierane są przez niezależny panel ekspertów złożony z profesjonalistów świata sportu. Co roku do konkursu napływają setki zgłoszeń – w 2016 było ich aż 343. Tegoroczny sukces SALEWA zawdzięcza nowym spodniom wspinaczkowym Agner Engineered Pant. Jury uzasadniło swój wybór w następujący sposób: Ciekawy pomysł. Jurorzy byli pod wrażeniem połączenia materiałów i bezszwowej konstrukcji tych niezwykle lekkich spodni wspinaczkowych.

SALEWA Agner Engineered Pant

SALEWA Agner Engineered Pant

Tym, co naprawdę je wyróżnia jest CORDURA® fiber technology, czyli specjalne włókna wplecione w główny elastyczny, podwójnie tkany materiał dla wzmocnienia go w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia. Jako że technologia wplatana jest bezpośrednio w materiał główny, spodnie nie wymagają dodatkowych wstawek czy szwów wzmacniających. Rezultat? Unikalny, lżejszy i miększy w dotyku materiał, jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Agner Engineered Pant posiadają nie tylko zaawansowaną konstrukcję, ale również anatomiczny krój, zapewniający wspinaczom maksymalną swobodę ruchu. Wykonane zostały z oddychającego materiału nylonowego Durastretch (DST) z wodoodpornym wykończeniem wolnym od związków perfluorowęglowodorowych (PFC). Wszystko to w unikalnej, estetycznej stylistyce.

Zwycięzcy z Salewy

Zwycięzcy z Salewy

Jak wyjaśnia Dennis Hinze, Dyrektor Kreatywny marki: Naszym głównym konceptem na sezon Lato 2017 w kolekcji Alpine Climbing jest ‘strong & light’. Najlepszym przykładem będzie tu właśnie połączenie materiału Durastretch z niezwykle wytrzymałą CORDURA® fiber technology w strategicznych miejscach produktów. Liczne właściwości tekstylne zintegrowane zostały w jednym kawałku materiału.

SALEWA ma za sobą 80 lat doświadczenia w dziedzinie sportów górskich. Marka już dziewiątą dekadę tworzy kolejne innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla alpinistów na całym świecie, jest również punktem odniesienia w dziedzinie odzieży wspinaczkowej. To właśnie zlokalizowana we włoskim Tyrolu Południowym firma odpowiedzialna jest za powstanie Bering Down Jacket, czyli jednej z pierwszych kurtek puchowych do sportów górskich, która szybko stała się obowiązkowym elementem garderoby każdego wspinacza w latach 80-tych. Wyróżnione nagrodą Outdoor Industry Award spodnie Agner Engineered Pant są kontynuacją tego dziedzictwa.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn