Rab w testach brytyjskich magazynów

przez Administrator | Opublikowano 30 maja 2016 13:45

Seria kurtek Windveil marki Rab zbiera same dobre recenzje wśród znanych magazynów na wyspach.

Rab Windveil Jacket – The Great Outdoors, Spring Issue

Kurtka wykonana jest z materiału Pertex Microlight. Otrzymała 4 gwiazdki.

Materiał Pertex Microlight stanowi odpowiedni balans pomiędzy lekkością, a wytrzymałością materiału. Dobrze oddycha i w tej wersji ma extra pokrycie DWR chroniące przed deszczem.

Rab Windveil Jacket

Rab Windveil Jacket

Kurtka Windveil Hoody jest funkcjonalna kurtka trzy-sezonową. Pertex Microlight stanowi odpowiedni balans między lekkością, a wytrzymałością. Dobrze oddycha i ma dodatkowe pokrycie DWR, ale oczywiście nie jest to kurtka wodoszczelna. Rab zapewnia, że pokrycie DWR spełnia swoją rolę, przez cały cykl życia produktu. Kaptur jest dobrze dopasowany i wykończony elastyczną lamówką. Jedynie przy bardzo mocnym wietrze, może się lekko zsuwać z czoła. Kieszenie są obszerne. Wnętrzne kieszeni wykonane jest z siateczki, co może stanowić dodatkowa wentylację. Kurtka ma dołączony woreczek do spakowania. Elastyczne mankiety dają możliwość swobodnego podciągnięcia rękawów. Rozmiarówka wypada nieco mniejsza.

Rab Windveil Pull On – Snow Magazine

Recenzent Snow Magazine po testach na kurtce Windveil Pull-on (zamek na ½ długości) stwierdził, że nie wie jak mógł wcześniej funkcjonować bez niej.

W Snow Magazine możemy przeczytać, recenzję reportera magazynu, który testował kurtkę Windveil Pull-on .

Link do całego artykułu : http://www.snowmagazine.com/ski-gear/1242-clothing/rab-windveil-pull-on

Streszczenie opinii testera:

Kurtki tak zwane „windshirts” oddychają gorzej niż softshelle, są mniej wodoodporne niż hardshelle i nie dają praktycznie żadnej izolacji, więc jaki jest sens w posiadaniu takiej kurtki?

Podczas skituringu w górach, kurtka ta stała się warstwa podstawową. Podczas wiatru dobrze go blokowała i doskonale regulowała temperatura mojego ciała.

Wykonana z materiału Pertex Microlight, z zamkiem na ½ długości, bez kaptura waży jedynie 120g i jest niewiarygodnie pakowna. Nawet jeśli nie użyjesz jej podczas danego wypadu, jest to produkt, który powinieneś mieć koniecznie przy sobie.

W ciepłe dni można odczuwać, że kurtka nie oddycha najlepiej, natomiast podczas bryzy czy wiatru sprawdza się znakomicie. Ponadto można spakować kurtkę do najmniejsze kieszeni.

Rab Andes 1000 Sleeping Bag – Snow Magazine

Recenzent Snow Magazine udał się na Grenlandię, by przetestować w mroźnych warunkach śpiwór Andes 1000. Jak się okazało, nawet takie warunki, to dla tego śpiwora za mało.

Rab Andes 1000 Sleeping Bag

Rab Andes 1000 Sleeping Bag

W Snow Magazine możemy przeczytać, recenzję reportera magazynu, który testował śpiwór Andes 1000 na Grenlandii.

Link do całego artykułu: http://www.snowmagazine.com/ski-gear/1243-accessories/rab-andes-1000-sleeping-bag

Sądziliśmy, że śpiwór Andes 1000 ( limit -27 stopni Celsjusza według RAB) nie sprawdzi się w arktycznych warunkach. Nic z tego. Podczas całej nocy, ani razu nie poczułem zimna.

Przeszkodą podczas wypraw arktycznych i na niskich wysokościach, może być waga śpiwora (1625 g), ale jest to już indywidualna decyzja. Ja byłem zadowolony ze swojego wyboru.

Andes 1000 zawiera 1000g puchu gęsiego o sprężystość 800, który zapakowany jest w materiał Pertex Endurance, by zwiększyć wytrzymałość.

Przeszycia odpowiednio lokują puch, a kaptur dopasowuje się odpowiednio. W środku jest dość przestronny, co daje dodatkowy komfort podczas snu.

Kolejnym plusem jest worek do przechowywania śpiwora. Jest wykonany z bawełny, dzięki czemu jest trwalszy, niż standardowe worki oferowane przez innych producentów.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn