Beskidzki Topór 2016 – nowa impreza w Lidze Biegów Górskich Dare 2b

przez Administrator | Opublikowano 19 maja 2016 11:03

W tym sezonie do Ligi Biegów Górskich Dare 2b dołączył Beskidzki Topór, który odbędzie się 21 maja na dystansach 43 i 73 kilometry. Pomysłodawca i organizator imprezy – doświadczony biegacz górski Tomasz Klisz – przygotował serię atrakcji zarówno dla uczestników, jak i wspierających ich kibiców. W Beskidzie Małym nie zabraknie miasteczka namiotowego, specjalistycznych porad doświadczonych biegaczy jak i niezapomnianych, beskidzkich krajobrazów.

Po raz pierwszy wystartuje bieg Beskidzki Topór

Po raz pierwszy wystartuje bieg Beskidzki Topór

Mimo że to dopiero pierwsza edycja imprezy, przygotowana została z imponującym rozmachem. Organizatorzy już na kilka miesięcy przez wydarzeniem uruchomili program, podczas którego uczestnicy biegu mieli okazję wspólnie przygotowywać się do zmagań na beskidzkich szlakach. Poza informacjami o otwartych treningach, na Facebook’u Topora i blogu wszechsmaki.pl co miesiąc pojawiały się przepisy, których autorzy zachęcali biegaczy do próby sił również w kuchni.

Na czas trwania imprezy powstanie miasteczko namiotowe i aktywna strefa kibica, gdzie całe rodziny będą mogły wspierać najbliższych. Jedną z atrakcji, z której skorzystają kibice, jest park linowy, który znajduje się nieopodal mety.

Dla samych startujących przygotowano pulę atrakcyjnych nagród, m.in. vouchery na zakupy w sklepach Regatta. Udział w biegu daje możliwość zdobycia punktów UTMB – prestiżowej klasyfikacji, na podstawie której biegacze zostają zakwalifikowani do jednego z najważniejszych biegów ultra, który rozgrywa się w Alpach.

Beskidzki Topór odbywa się w ramach Ligi Biegów Górskich Dare 2b, która tylko w tym roku obejmuje 120 imprez biegowych oraz został zakwalifikowany do programu Regatta RUSZ SIĘ! Zgodnie z ideą tego ostatniego organizowane są aktywności, których formy mogą być dowolne. Ważne by nie zalegać nie kanapie, ale szukać atrakcyjnych i właściwych dla nas form sportu. W ośrodku Czarny Groń, będącym bazą biegu, pojawi się wiele rodzin z dziećmi, więc poza morderczym Toporem będzie to z pewnością czas wypełniony spacerami, aktywnościami i gorącymi emocjami podczas kibicowania najbliższym.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn