XI Polar Sport Skitour przechodzi do historii

przez Administrator | Opublikowano 07 marca 2016 22:36

Na starcie XI edycji zawodów Polar Sport Skitour pojawiło się ponad 120 zawodników z całej Polski. Rywalizowali na trasie o długości 12 km, gdzie suma podejść wynosiła ponad 800 metrów.

Jak co roku nie zabrakło czołowych zawodników kraju, jak i amatorów skitouringu. Ze względu na małą ilość śniegu organizatorzy mieli spore wyzwanie, aby przeprowadzić atrakcyjną trasę. Udało się to zrealizować łącząc elementy terenowe z wykorzystaniem naśnieżonego stoku.

XI Polar Sport Skitour

XI Polar Sport Skitour

Start oraz meta miał miejsce na górnej stacji Mosornego Gronia, skąd narciarze ruszyli w kierunku Hali Śmietanowej, trawersując grzbiet dotarli na Polanę Brożki, a następnie wdrapywali się na Cyl Hali Śmietanowej. Kolejnym wymagającym odcinkiem okazał się stromy zbieg szlakiem do podnóża szczytu, a później grzbietem odcinek na Mosorny Groń. Na startujących czekał jeszcze zjazd do dolnej stacji kolejki, skąd rozpoczęło się finalne podejście do mety.

polar10

polar9

Nagrodą za wysiłek i ukończenie zawodów były m.in. oryginalne medale w postaci zawojskiego dzwonka, wykutego specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz brał udział w losowaniu nagród podczas ceremonii zakończenia w karczmie Styrnol.

polar11

Organizatorzy XI Polar Sport Skitour

Organizatorzy zawodów XI Polar Sport Skitour

Wpisowe, jakie musieli zapłacić uczestnicy, zostało przekazane dla potrzebujących, nad którymi czuwa Fundacja Na Start im. Basi German.

Podziękowania należą się wszystkim partnerom oraz sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Relacja filmowa już wkrótce!

***

Wyniki

Najszybsze kobiety:
1. Magda Kozielska 1.16.08
2. Ola Chruściel 1.24.21
3. Iwona Januszyk 1.25.34
polar2
Najszybsi mężczyźni:
1. Jakub Przystaś 1.06.33
2. Karol Karpierz 1.11.48
3. Franek Rząsa (kadet :) 1.12.54
polar3
Pełne wyniki:

Piotr Krygowski

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn