22 stycznia rozpocznie się w Tarnowie Festiwal Górnolotni

przez Administrator | Opublikowano 28 grudnia 2015 14:39

Festiwal „GÓRNOLOTNI” (22-24 stycznia) w ramach cyklu podróżniczego „za horyzont domu” od siedmiu lat przyciąga tłumy miłośników gór i wspinaczki – tych dla których sport, pasja, podróże są sensem życia. I w tym roku nie zabraknie wybitnych osobowości, ludzi, którzy przemierzając świat podejmują kolejne wyzwania, słowem: wciąż przekraczają granice, te rozumiane dosłownie, jak i horyzonty poznania.

gornolotni-plakat

Często zmagają się z żywiołami, ale i własnymi słabościami, wędrując samotnie lub zdobywając szczyty związani tą samą liną. Jedno i drugie wymaga wielkiej odwagi, często jest okupione dużym ryzykiem i ogromnym wysiłkiem. Świadectwem niezapomnianych przeżyć są właśnie historie, które fascynują słuchaczy i przenoszą ich w odległe, niezwykłe miejsca. Wszystko to w postaci prelekcji i spotkań z „Górnolotnymi” czeka na uczestników tegorocznego festiwalu. Dodatkowo amatorzy turystyki górskiej i sportów ekstremalnych będą mogli zapoznać się z ciekawymi publikacjami książkowymi, wystawami i filmami.

Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będą: Steph Davis, Łukasz Supergan, Andrzej Marcisz, Bogumił Słama, Lech Flaczyński, Alfred Sosgórnik, Krystyna Palmowska, Mieczysław Bieniek.

Filmy: No ski no fun, Metanoia, Everest 3D

Wystawy: Steph Davis – My Climbing Life, Julita Chudko – Człowiek w górach

Więcej na:

Organizatorzy

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn