Rowerowy Bieg Piastów – 359 na mecie!

przez Administrator | Opublikowano 29 września 2015 13:53

Zimno, pochmurno, ale zawodnicy nie zawiedli! Prawie czterysta osób wzięło udział w Rowerowym Biegu Piastów na dystansach 20 i 40 kilometrów. Zwyciężyli Rafał Alchimowicz i Marzanna Durlik (40 km) oraz Adam Kaczmarek i Katarzyna Łukomska (20 km).

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie nie była zbyt łaskawa dla rowerzystów – od rana było zimno, tuż przed startem o godz. 11 temperatura wynosiła niespełna osiem stopni. Mimo to na Polanę Jakuszycką zjechało prawie czterystu cyklistów z różnych stron Polski i Czech. Wielu z nich to zawodnicy znani z tras narciarskich i biegowych.

Rowerowy Bieg Piastów (for. Michał Luch)

Rowerowy Bieg Piastów (for. Michał Luch)

8

Trasa w Górach Izerskich wiodła z Polany Jakuszyckiej na Dolny Dukt Końskiej Jamy do Rozdroża pod Cichą Równią, skąd Starą Drogą Celną prowadziła na Orle, by wokół Koziego Grzbietu, przez Rozdroże pod Działem Izerskim, doprowadzić zawodników z powrotem na Polanę Jakuszycką. Najbardziej wymagający był kamienisty, ostry zjazd na Orle oraz podjazd na Rozdroże pod Działem Izerskim.

Pierwsi pędzili bardzo szybko i sprawiali wrażenie, że trasa nie nastręcza im większych trudności. Ci, którzy jechali bardziej z tyłu, na najbardziej wymagających odcinkach schodzili z rowerów i prowadzili je.

Rowerowy Bieg Piastów (for. Michał Luch)

Rowerowy Bieg Piastów (for. Michał Luch)

Na końcu stawki były urocze obrazki rodziców z dziećmi, podążającymi do mety znaczniej wolniej, niż reszta stawki, ale i tak w tempie imponującym, jak na swój wiek.

Zespół Biegu Piastów, po zawodach narciarskich i biegowych, przygotował także rowerowe – mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. – Wykonaliśmy to zadanie po raz pierwszy. Dziękujemy za pozytywne oceny, ale zdajemy sprawę, że pewne rzeczy wymagają poprawy. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i komentarze.

Prosimy przesyłać je e-mailem na adres: zawodnicy@bieg-piastow.pl

Informacja organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn