Z głową w górach – pokazy filmu w Krakowie i Warszawie

przez Administrator | Opublikowano 01 października 2015 19:55

O czym pamiętać planując wyjście w góry? Co powinno znaleźć się w plecaku w czasie zimowej wyprawy? Jakie są podstawowe zasady, które pozwalają uniknąć niebezpieczeństwa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znaleźć można w nowym filmie edukacyjno – przygodowym, wyprodukowanym przez kursylawinowe.pl i PZU.

W piątek, na wielkim ekranie kina Kijów w Krakowie, a dzień później w warszawskim kinie Luna, obejrzeć będzie można krótkometrażowy film edukacyjno – przygodowy pt. „Z głową w górach”. W utrzymanej w formie klipu relacji z jednodniowej wycieczki skiturowej w okolicach Hali Gąsienicowej, w ciekawej formie zaprezentowano podstawowe zasady związane z bezpieczną eksploracją gór.

Zdjęcia do cyklu porad lawinowych

Uwaga lawiny

Naszym filmem w prosty, a dzięki pracy delikatesyfilmowe.pl atrakcyjny wizualnie sposób, staramy się przekazać najważniejsze zasady związane z kolejnymi etapami wypraw w góry. Wiele wypadków w Tatrach jest związanych z niską świadomością zagrożeń i niedostosowaniem celów wycieczek do własnych umiejętności oraz warunków. Dlatego tak ważne było dla nas pokazanie jak istotne jest planowanie i odpowiednie przygotowanie. Film oraz seria 10 porad lawinowych, które obejrzeć będzie można na naszej stronie internetowej, kanale YouTube oraz mediach, będą sposobem na przekazanie szerokiemu gronu odbiorców praktycznych i konkretnych informacji – mówi Andrzej Lesiewski, organizator akcji kursylawinowe.pl i jeden z dwóch występujących w filmie narciarzy.

Kursylawinowe_pl

Drugim bohaterem jest Piotrek Gnalicki, freerider oraz jeden z organizatorów Pure Powder Tour – cyklu pokazów filmów narciarskich i snowboardowych, w czasie którego zobaczyć można najciekawsze produkcje freeride’owe sezonu min. „Degrees North” wytwórni Timeline Missions. Pierwsze dwa przystanki touru odbędą się w Krakowie (2 października) i Warszawie (3 października). Tydzień później impreza zawita do Katowic (8 października), Rzeszowa (9 października) i Zakopanego (10 października). W czasie każdego z przystanków na wielkim ekranie zobaczyć będzie można „Z głową w górach”. Na uczestników pokazów czeka także stoisko kursylawinowe.pl, gdzie dowiedzieć się będzie można więcej na temat programu i terminów szkoleń oraz wziąć udziału w konkursie, w którym nagrody ufundowali partnerzy akcji.

Więcej informacji:

www.kursylawinowe.pl

www.facebook.com/lawiny

www.instagram.com/kursylawinowe.pl

Pure Powder Tour:

www.powder.pl/pure-powder-tour-powraca

Partner strategiczny: PZU

Akcję wspierają: The North Face, Armada Skis, Primus, Uvex, Odlo

Partnerzy akcji: TPN, TOPR

Organizator: PSF

Jacek Będkowski

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn