Pożegnanie Olka Ostrowskiego – 1 sierpnia w Wetlinie

przez Administrator | Opublikowano 30 lipca 2015 12:38

W najbliższą sobotę (1 sierpnia) rodzina i przyjaciele uczczą pamięć Olka Ostrowskiego, który zaginął podczas wyprawy na ośmiotysięcznik Gasherbrum II. Msza święta odbędzie się o godzinie 16:00 w kościele parafialnym Wetlinie.

olek-ostrowski-msza-sw

Od soboty informowaliśmy o zaginięciu Olka podczas zjazdu z obozu drugiego do pierwszego na Gasherbrumie II oraz próbach organizowania i przeprowadzenia akcji poszukiwawczej. Niestety w poniedziałek, 27 lipca, po godzinie 14 polskiego czasu Jerzy Natkański z Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki przekazał informację o zakończeniu poszukiwań.

***

Olek, 27 lat, pochodzi z Wetliny (Bieszczady), ratownik GOPR, instruktor narciarstwa, członek KW Kraków. W 2012 roku samotnie zjechał północną ścianą Piku Lenina (7134 m), dwa lata później jako pierwszy Polak zjechał na nartach południowo-wschodnią ścianą Kazbeku (5047 m).

Olek Ostrowski (fot Piotr Śnigórski)

W 2014 roku zorganizował jednoosobową wyprawę w Himalaje, podczas której samotnie i bez użycia dodatkowego tlenu zdobył szczyt Cho Oyu (8201 m), a następnie zjechał z niego na nartach. Był to pierwszy zjazd na nartach z tej góry dokonany przez Polaka. Dodatkowo także polski rekord wysokości zjazdu na nartach. Za to osiągnięcie otrzymał wyróżnienie w kategorii alpinizm podczas „Kolosów” oraz nagrodę w konkursie TRAVELERY.

źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn