Buty jak nowe… przez lata. Poradnik marki Hanwag

przez Administrator | Opublikowano 21 lipca 2015 11:36

Od butów trekkingowych wymagamy wiele. Powinny być wygodne, trwałe, idealne dopasowane, stabilne oraz chronić nasze stopy przed przemoczeniem, zimnem lub przegrzaniem. Gdy już wybierzemy te dostosowane do wybranej aktywności górskiej, zależy nam, by utrzymać je w idealnej kondycji jak najdłużej. Marka Hanwag, bawarski producent wytwarzanego ręcznie obuwia trekkingowego, przygotowała zestaw porad, które sprawią, że Twoje buty zachowają swoje właściwości i będą służyć na lata.

Pflege_Slider1

 

CZYSZCZENIE

Wyjmij z butów wkładki i sznurówki.

NA ZEWNĄTRZ: Wszystkie zabrudzenia dokładnie wyczyść szczotką. Jeśli są one trudne do usunięcia – użyj bieżącej wody. Specjalne środki do czyszczenia skóry powinny być stosowane w momencie, kiedy inne metody nie pomagają. Próba użycia mydła może jedynie zaszkodzić impregnacji i większości typów skóry.

HW_Schuhreinigung_1small

WEWNĄTRZ: Wnętrze buta najlepiej czyścić za pomocą gąbki lub miękkiej szczotki przy użyciu zimnej lub letniej wody.

SUSZENIE: Po czyszczeniu dokładnie wysusz buty stawiając je w suchym i zacienionym miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza. Jeśli są bardzo mokre, do środka włóż papier, kilkakrotnie zmieniając go (mogą to być ręczniki lub papier toaletowy, nie należy używać gazet) – wymieniaj papier raz na pół godziny.

HW_Schuhreinigung_2

UWAGA: Nigdy nie przetrzymuj mokrego lub wilgotnego obuwia w plastikowych torbach, czy piwnicy. Nie susz butów przy kaloryferze, ogniu lub innych źródłach ciepła. Skóra może się spalić, zacząć pękać oraz odkształcić się.

IMPREGACJA

Regularnie stosuj środki impregnacyjne w sprayu – przed pierwszym użyciem, a później zawsze na suchym i czystym obuwiu.

HW_Schuhreinigung_3

Warto pamiętać, że impregnacja osiąga pełną skuteczność po 24 godzinach. By uzyskać zadowalający efekt pojemnik z preparatem w spray’u należy trzymać w odległości około 30 cm od buta, a w przypadku emulsji, do jej nałożenia użyć miękkiej gąbki i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej dobę. Nie należy zapominać także o sznurowadłach, języku i trudno dostępnych miejscach.

PIELĘGNACJA SKÓRY

Sucha skóra potrzebuje nawilżenia. Kolistymi ruchami wmasuj w buty warstwę specjalnego wosku (bez smaru lub oleju). Pamiętaj, że przy każdym użyciu tego preparatu do nubuku lub zamszu skóra nieznacznie ciemnieje. Jeśli chcesz uniknąć tego efektu możesz usunąć nadmiar wosku przy użyciu specjalnej szczoteczki.

HW_Schuhreinigung_4schwarz

DODATKOWE WSKAZÓWKI

Buty należy przechowywać w pozycji pionowej, nie ściśnięte, w suchym, dobrze wentylowanym miejscu.

Unikaj kontaktu obuwia z wszelkiego rodzaju samarami i olejami, a w przypadku zabrudzenia od razu go wyczyść.

Po każdym użyciu obuwia obowiązkowo wyszczotkuj je.

Informacja marki Hanwag

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn