Osobisty sukces Polaka – Paweł Faron na mecie Red Bull X-Alps

przez Administrator | Opublikowano 21 lipca 2015 11:47

W piątek 17 lipca, po prawie dwóch tygodniach, kolejna edycja najtrudniejszego rajdu przygodowego świata dobiegła końca. Red Bull X-Alps wygrał niezawodny Szwajcar Chrigel Maurer, który po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny, meldując się na mecie już w poniedziałek. W piątek o 9:00, na 16. miejscu na mecie w Peille dokonał tego polski pilot Paweł Faron. „Zrobiłem to! Zrobiłem!” – krzyczał do swoich rywali, którzy razem z nim cieszyli się, że kolejny zawodnik ukończył Red Bull X-Alps 2015.

Pawel Faron (POL) performs during the Red Bull X-Alps in Passo Della Novena, Switzerland on 12th July 2015

Pawel Faron w akcji

Pawel Faron (POL)

To był trzeci start Pawła w transalpejskim klasyku i pierwszy raz udało mu się dotrzeć do mety. „Jakbyście to widzieli, jakie tu były wiwaty! Nie wiem co powiedzieć. Jestem w totalnym szoku. Przeszedłem jakieś 110 km. Nogi mnie strasznie bolą, ale dałem radę. Zrobiłem to! Przeszedłem już do historii” – cieszył się z osobistego zwycięstwa. Jest to niesamowity wyczyn, ponieważ choć w tym roku Red Bull X-Alps ukończyła rekordowa liczba zawodników, to jednak 13 z 32 uczestników nie dało rady tego dokonać. By poprawić swoje wyniki, zawodnicy będą musieli poczekać dwa lata do następnej edycji tych niesamowitych zawodów.

O RED BULL X-ALPS

Red Bull X-Alps 2015 to już siódma edycja najbardziej ekstremalnego wyścigu przygodowego świata, w ramach którego zawodnicy muszą w możliwie najkrótszym czasie pokonać liczącą 1 038 km trasę, prowadzącą przez Alpy z Salzburga do Monako. Start wyścigu zaplanowano na 7 lipca 2015 roku.
To nadzwyczajne przedsięwzięcie zmusza zawodników do pieszgo pokonywania nawet 100 km dzienie w górskim terenie – lub odbywania lotów na wysokościach powyżej 4 000 m. Wymaga to nie tylko niezwykłej wytrzymałości i formy fizycznej, ale także doświadczenia paralotniczego. Najszybszą do tej pory była edycja w 2013 r., którą ukończyło10 zawodników. Jako pierwszy do Monako dotarł Christian Maurer (SUI), pokonując trasę w 6 dni, 23 godziny i 40 minut.

Red Bull MOBILE Live Tracking, to aplikacja zaprojektowana specjalnie na wyścig Red Bull X-Alps 2015. Pozwala śledzić akcję w czasie rzeczywistym, podczas gdy nieustannie odświeżany strumień wiadomości zapewnia najnowsze zdjęcia, klipy i aktualizacje odnośnie zawodników i ich postępów każdego dnia w godzinach 05:00 – 22:30. Trasę można oglądać w 3D dzięki Google Earth lub mapy topograficzne, jednocześnie śledząc dane pogodowe i termalne oraz szczegółowo analizując trasy za pomocą suwaka czasu.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn