Bieg Śnieżnej Pantery – Zawoja 2015

przez Piotr Turkot | Opublikowano 26 lutego 2015 10:27

14 marca 2015 roku w Zawoi odbędzie się Bieg Śnieżnej Pantery. Bieg wyróżnia wyjątkowa formuła – brak opłaty startowej, brak rywalizacji, zwycięzcy, listy startowej, listy wyników. Pobiegną amatorzy, ale z doświadczeniem w bieganiu po górach. Na bieg nie ma zapisów.

Przyszli Uczestnicy otrzymali zaproszenie i swoją obecność mieli potwierdzić do 14 lutego. Na biegaczy czeka mapa z zaznaczoną trasą oraz limit 5,5 h na pokonanie 25 km szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Ze względu na trudne warunki panujące w masywie Babiej Góry zostały opracowane dwie trasy, z których jedna będzie trasą alternatywną, jeśli pogoda drastycznie ulegnie pogorszeniu.

Bieg Śnieżnej Pantery Zawoja 2015

Z uwagi na limit 120 miejsc Organizatorzy Biegu Śnieżnej Pantery zaprosili biegaczy-amatorów. Przy wybieraniu Uczestników sugerowali się ich zaangażowaniem i doświadczeniem w bieganiu po górach, regulamin wymaga bowiem ukończonych przynajmniej dwóch startów w biegach górskich na dystansie minimum półmaratońskim. Zaproszenie jest wyróżnieniem dla tych, którzy nie biegają dla poprawienia czasu, dla lokaty na liście wyników, dla nagrody. Biegają ponieważ kochają góry i bycie blisko natury. Jak tytularna bohaterka Biegu – Śnieżna Pantera.

bieg-snieznej-pantery-2015-zawoja3

Organizatorzy ogłosili również pulę 20 miejsc. Liczyła się będzie kolejność zgłoszeń.

Na gości, osoby towarzyszące i dzieci czekają liczne atrakcje zarówno podczas trwania Biegu, jak i po jego zakończeniu.

Sponsorem strategicznym Biegu Śnieżnej Pantery została marka BMW. Dla uczestników i kibiców przygotowała dodatkowe emocje: jazdy testowe BMW X4. Dzięki inteligentnemu napędowi na cztery koła xDrive auto doskonale sprawdza się na górskich zaśnieżonych drogach i może być świetnym kompanem wycieczek dla osób aktywnie spędzających czas. Bieg Śnieżnej Pantery jest kolejną imprezą biegową wspieraną przez BMW. 30 sierpnia tego roku wystartuje w Warszawie druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego.

bieg-snieznej-pantery-2015-zawoja1

Centrum Górskie Korona Ziemi przygotowało gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych, wycieczkę po Centrum, wyświetli również filmy o tematyce górskiej. Na odważnych czekać będzie wyprawa do „Lasu Przygód“ – Parku Linowego.

bieg-snieznej-pantery-2015-zawoja4

Po uroczystym zakończeniu Biegu odbędzie się blok seminaryjny (3 wykłady), który zakończy gość specjalny: ratownik TOPR i lekarz Sylweriusz Kosiński z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie.

Podczas wykładu „Minusy i plusy, czyli prawie wszystko o hipotermii” Kosiński opowie co to jest hipotermia, jak się ją rozpoznać i jak postępować. Omówione zostaną sposoby zapobiegania, w tym zasady doboru ubrania ze szczególnym uwzględnieniem uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Usłyszymy także o miejscowych skutkach działania zimna, czyli o odmrożeniach.

Podczas całej imprezy Organizatorzy zachęcać będą do wsparcia Fundacji Snow Leopard Trust w jej działaniach, w tym także do różnych form dotacji oraz możliwości adopcji Śnieżnej Pantery (www.snowleopardtrust.org). Dla niej właśnie 120 Uczestników Biegu wyruszy na symboliczną 25 km trasę.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.biegsnieznejpantery.pl oraz na profilu FB www.facebook.com/biegsnieznejpantery

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn