ORTOVOX wygrywa dwie nagrody ISPO AWARDS

przez Piotr Turkot | Opublikowano 26 lutego 2015 13:16

Po raz kolejny marka Ortovox udowodniła, że jej produkty osiągają najwyższą jakość. Ich wyjątkowość doceniło Jury ISPO AWARDS przyznając dwie nagrody. Jeszcze w listopadzie 2014 Ortovox otrzymał nagrodę w dziedzinie “Komunikacja”, szczególnie cieszy również otrzymanie nagrody GOLD w dziedzinie “Bezpieczeństwo Lawinowe” dla Safety Academy Mountain 3D (SAM 3D).

ortovox-ispo-award-sam-3d SAM 3D

Safety Academy Mountain 3D lub w skrócie SAM jest narzędziem dla każdego, kto uprawia górską turystykę zimową. Nadaje się doskonale na kursy szkoleniowe, aby w łatwy sposób wytłumaczyć i zrozumieć skomplikowane sytuacje i okoliczności na jakie możemy natrafić zimą w górach. Do modelu góry 3D dołączona został poradnik, który pomoże odpowiedzieć na pytania dotyczące powstawania lawin.

Właściwe odpowiedzi zostają opracowane i omówione w grupie ostatecznie za pomocą modelu góry. Tym sposobem początkujący i bardziej zaawansowani mogą znacznie prościej i szybciej nauczyć się jaki wpływ na powstawanie lawin mają takie czynniki jak kąt nachylenia stoku i warunki pogodowe oraz np. jak zaplanować bezpieczną skitourową wyprawę dostosowaną do istniejących warunków.

ortovox-ispo-award

NOSTALGIA SKI VIDEO

Wełna jest tkaniną ponadczasową, która używana jest przez narciarzy od pokoleń. Ten fakt był tematem filmu NOSTALGIA SKI VIDEO. Ten sam rodzaj wełny, która wykorzystywana była przed 100 laty do szycia odzieży wykorzystuje od roku 1988 firma Ortovox do szycia funkcjonalnych i nowoczesnych produktów. Właśnie z okazji 25-lecia zastosowania wełny w swoich produktach pracownicy firmy Ortovox wyposażeni w stare, drewniane narty oraz tradycyjną odzież narciarską udali się w podróż do początków narciarstwa.

Oficjalny dystrybutorem marki Ortovox w Polsce jest firma Bakosport.

Źródło: informacja prasowa Bakosport

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn