„Everest – poza krańcem świata” nagrodzony na CAMERIMAGE

przez Administrator | Opublikowano 28 listopada 2014 10:52

Film „Everest – poza krańcem świata” został uznany za najlepszy dokument w technologi 3D na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE.

Camerimage 2014

Camerimage jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjeć filmowych. Festiwal przyczynił się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Film „Everest – poza krańcem świata” został zakwalifikowany do konkursu na najlepszy film w technologi 3D. Jury uznało go za najlepszy film dokumentalny w tej kategorii (prezentowano 12 obrazów).

„Everest – poza krańcem świata”, jako pierwsza produkcja w historii, pokazuje drogę wyprawy na sam szczyt, wykorzystując zarejestrowane podczas wspinaczki oryginalne filmy i zdjęcia. Pozwala jednak nie tylko poznać szczegóły tamtej historycznej podróży. Dzięki połączeniu materiałów archiwalnych, rekonstrukcji scen i ujęciom Mount Everestu w 3D przenosi widzów w środek wyprawy i razem z nią na sam Dach Świata. Więcej o filmie przeczytacie tutaj.

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

PS Przy okazji zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać podwójną wejściówkę na pokaz filmu w Krakowie (wtorek 2 grudnia). Na stronie konkursu znajdziecie także listę kin, w których film jest lub będzie wyświetlany.

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn