22 listopada poznamy tegorocznego laureata Nagrody im. Waldka Muchy

przez Administrator | Opublikowano 18 listopada 2014 15:39

„Do pokonania syfony na głębokości ponad 1000 metrów, 10 kilometrów od otworu, za trudnymi zaciskami, głębokimi studniami, wodospadami…” – o realizacji skomplikowanego logistycznie projektu eksploracji meksykańskich jaskiń i nadziejach z nim związanych opowie jeden z nominowanych do Nagrody im. Waldka Muchy, laureat Kolosa 2013 – Marcin Gala.

nagroda-im-waldka-muchy-2014-palakt

Klimatyczne zdjęcia przypominające wieloletniego prezesa Speleoklubu Aven Sosnowiec Stanisława Misztala „Hwieja” pokaże znany częstochowski fotografik Daro Gawroński.

Ale przede wszystkim, Danusia Mucha ogłosi werdykt Kapituły Nagrody im. Waldka Muchy – poznamy laureata Nagrody 2014. Nagroda za najciekawsze polskie osiągnięcia w eksploracji jaskiniowej wręczona zostanie już po raz trzeci.

Nominacje do Nagrody im. Waldka Muchy 2014 otrzymali:

  • Marcin Gala za eksplorację jaskini J2 w Meksyku połączoną z ekstremalnym nurkowaniem w syfonie nr 4, którego długość oszacowano na 600 m na głębokości -1222 m od otworu. Samo dojście do syfonu zajmuje sprawnej ekipie 2 i pół dnia.
  • Wyprawa Hagengebirge 2014 za eksplorację kolejnych 3 kilometrów ciągów w Jaskini Ciekawej (Interessante Hohle). Po ostatnich odkryciach, badana od 2008 roku jaskinia ma 15 218 m długości i 583 m głębokości.
  • Krzysztof Starnawski za projekt „Hracicka Propast – step beyond 400 m”, którego celem jest odkrycie najgłębszej zalanej jaskini świata. Dotychczasowe nurkowania pozwoliły na pogłębienie jaskini do -384 m, a do rekordu brakuje tylko 8 m. Projekt będzie kontynuowany na początku przyszłego roku.

Zapraszamy do Podlesic w najbliższą sobotę, 22 listopada o godz. 14.30, do Ogrodu Zimowego hotelu Ostaniec.

Wstęp wolny.

Fundacja Speleologia Polska i Speleoklub Aven Sosnowiec
www.speleonews.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn