Mocna sesja Sylwii Buczek w piachach

przez Administrator | Opublikowano 18 listopada 2014 16:09

Sylwia Buczek (SALEWA, Five Ten, Sztuka Żywienia, MotionLab, KS Korona Kraków) wyjątkowo upodobała sobie ostatnio piaskowcowe miejscówki przy granicy polsko-czeskiej. Kolejny wyjazd w te rejony zaowocował garścią solidnych przejść oraz pozwolił na zaawansowane próby na jednym z projektów.

Miesiąc temu reprezentantka krakowskiej Korony odwiedziła popularną ostatnio Kamienną Górę, skąd przywiozła m.in. Hathajoga 7B/B+ Flash oraz sytą linię Zielony Muppet 7C+. W listopadowy weekendowy wyjazd, kapryśna ostatnimi czasy aura wyjątkowo dopisała pozwalając Sylwii na całkiem niezłą sesję na piaskowcowych perełkach. Podczas jednego dnia na Ostašu, tarnowiance udało się pokonać m.in. Festival Experimentální Kultur 7C+ (drugiego dnia prób w pierwszej wstawce), Power of Lion 7C (2. próba) , Troll 7C oraz Klidný Zámek 7B+ (2. próba). Dzień wcześniej padł też King of Jazz 7B+ Flash.

Sylwia na Zielony Muppet 7C+ (fot. Michał Oborzyński/OborzynskiProtography)

Sylwia na Zielony Muppet 7C+ (fot. Michał Oborzyński/OborzynskiProtography)

Chyba musiałam się wstrzelić w dobry dzień lub po prostu wspinanie w tym rejonie bardzo mi spasowało. Wydaje mi się, że wszystkie te bouldery są w moim stylu i raczej łatwo mi przyszły… albo może po prostu jestem w nienajgorszej formie :) – komentuje Sylwia.

Jesienne porządki… (fot. Michał Oborzyński/OborzynskiProtography)

Jesienne porządki… (fot. Michał Oborzyński/OborzynskiProtography)

W międzyczasie warunki pozwoliły również na zmierzenie się z większym projektem. Venom 8A+ to zlokalizowana w Kamiennej Górze linia prowadząca przez niewielki, jednak problematyczny dla wielu okap z sytym wyjściem. Z polskiej stawki problem autorstwa braci Štěpána i Martina Stráníków z marca 2013 roku na swoje konto zapisali już Łukasz Dudek, Konrad Saladra czy Paweł Rambo Jelonek. Jak wspomina Sylwia, fakt, że główne trudności balda nie stanowiły tak naprawdę problemu motywował ją do dalszej pracy nad linią, jednak ostatecznie przeszkodą nie do pokonania okazał się parametryczny ruch w okapie, który po wielu próbach i stosowaniu różnych patentów nie chciał przepuścić tarnowianki wyżej.

Klimaty Kamiennej (fot. arch. Sylwia Buczek)

Klimaty Kamiennej (fot. arch. Sylwia Buczek)

Zaawansowane prace na baldzie tej trudności stanowią jednak – oprócz niewątpliwie solidnego treningu :) – obiecujący prognostyk na przyszłość. Zwłaszcza, że okolice Kamiennej i Ostaša pełne są innych wymagających propozycji w tych trudnościach…

Monika Młodecka

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn