„Odkryj, że biegun nosisz w sobie” – nowa książka Marka Kamińskiego

przez Administrator | Opublikowano 24 października 2014 13:58

Marek Kamiński, wybitny polarnik i globtroter, ale także inspirujący pisarz i filozof, prezentuje książkę z pogranicza literatury podróżniczej i poradnikowej. „Odkryj, że biegun nosisz w sobie” ukazało się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Odkrywanie biegunów geograficznych, przejście pustyni, przepłynięcie oceanu to fascynująca i niebezpieczna droga, której przebycie pozwoliło Markowi Kamińskiemu opracować metodę Biegun – sztuka odkrywania siebie i osiągania celów. Teraz przedstawia ją czytelnikom w lekkiej i przyjaznej formie, dalekiej od akademickiego wykładu. Dzieli się swoimi doświadczeniami i zaprasza do pracy nad sobą, która jest nie mniej fascynująca niż wyprawa na najdalsze krańce Ziemi.

kaminski

Biegun jest metaforą celów, które mogą wydać się niemożliwe do osiągnięcia, ale gdy już zostaną zdobyte – człowiek musi iść dalej i nie może się zatrzymywać. Marek Kamiński udowadnia, że droga jest zawsze ważniejsza niż cel, a najlepszą praktyką jest dobra teoria. W jego najnowszej książce czytelnicy znajdą również inspirujący dekalog „10 kroków na biegun” oraz ćwiczenia przygotowane przez psycholog Joannę Heidtman.

Fundamentem metody Biegun jest odkrycie poczucia własnej wartości, zdobycie wewnętrznej wolności, pozytywna motywacja, poczucie, że jesteśmy w tym świecie potrzebni, nie jesteśmy tutaj bez powodu i jakiekolwiek błędy popełnimy, jakkolwiek jest nam ciężko, ten świat nas kocha i potrzebuje. Żyjemy po części w iluzji, która wciąż pokazuje nam nowe cele i przedmioty, które powinniśmy osiągnąć i posiadać, dlatego życzę ci, Czytelniku, zdobycia wielu biegunów. Nie tylko zewnętrznych, ale przede wszystkim tych, które są w tobie – pisze Marek Kamiński.

2% z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Marka Kamińskiego.

O autorze:

Marek Kamiński – polarnik, podróżnik, filozof. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Uczestnik wypraw w różne zakątki świata, m.in. na Pustynię Gibsona, Kilimandżaro i Atlantyk. Zasłynął także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi statuetkę Chopina „Za Sławienie Polski i Polskości”, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Wałęsę. Uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w dziale „Ludzkie Możliwości”. Ma w swoim dorobku dziesięć książek.  Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się tytuły: „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie” (książka i audiobook), „Alfabet” oraz audiobook „Dotykanie świata”.

kaminski2

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn