Łemkowyna Ultra Trail po raz pierwszy

przez Administrator | Opublikowano 24 października 2014 15:32

W dniach 24-25 października po raz pierwszy w rejonie Beskidu Niskiego odbędą się zawody na dystansach ultra. Łemkowyna Ultra Trail to biegi górskie na 150, 70 oraz 29 km, których trasy wytyczono Głównym Szlakiem Beskidzkim. Na termin zawodów wybrano ostatni weekend października, ponieważ o tej porze roku Beskidy zachwycają bogactwem barw i stanowią piękne tło dla zmagań biegaczy, rywalizujących o atrakcyjne nagrody ufundowane przez markę Dare 2b.

plakat ŁEMKOWYNA ULTRA TRAIL

Choć oficjalnie sezon biegów górskich dobiegł końca, amatorzy biegania w ekstremalnych warunkach już w najbliższy weekend będą mieli okazję zmierzyć się z Beskidem Niskim na zawodach Łemkowyna Ultra Trail. To pierwsze zawody ultra o charakterze biegu górskiego w tym rejonie. Trasy wszystkich trzech biegów – na dystansach 29, 70 oraz 150 km – wytyczono Głównym Szlakiem Beskidzkim, którego całkowita długość wynosi 500 km. Zawodnikom przyjdzie walczyć ze zmęczeniem, warunkami atmosferycznymi czy ukształtowaniem terenu w wyjątkowo pięknej, jesiennej scenerii. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody – każdy kto ukończy bieg otrzyma bluzę ufundowaną przez markę Dare 2b. Ponadto dla zwycięzcy oraz szczęśliwcy wyłonieni  w losowaniu otrzymają vouchery Dare 2b opiewające na łączną kwotę 5000 zł.

W biegu Łemkowyna Ultra Trail 150 – najdłuższym dystansie – uczestnicy wystartują dokładnie w środku nocy z 24 na 25 października. O tytuł zwycięzcy będą rywalizować na trasie biegnącej od Krynicy Zdrój do Komańczy. Muszą ukończyć bieg w czasie nie dłuższym niż 35 godzin, pokonując przewyższenie +5200m/-5300m. Uczestnicy biegu na 70 km swoje zmagania na trasie rozpoczną 7 godzin po największych biegowych twardzielach. O godz. 7 wyruszą z Chyrowa, kierując się podobnie jak ich koledzy na Komańczę. Na przebycie tej urozmaiconej pod względem rzeźby terenu trasy mają 13 godzin. Start trzeciego biegu odbędzie się w Puławach Górnych o godz. 12:00. Zawodnicy będą musieli przebiec dystans 29 km w czasie nie dłuższym niż 5 godzin.

Biegaczom towarzyszyć będzie nieokiełznana beskidzka przyroda, która o tej porze roku prezentuje się najpiękniej. Na trasie mijać będą opuszczone wioski Łemków – pozostałości po zagrodach, przydrożne kapliczki czy krzyże łemkowskie. To właśnie im bieg zawdzięcza swoją nazwę. Wyzwanie w dzikiej krainie Łemków mogą podjąć tylko Ci uczestnicy, którzy spełnią wszystkie wymogi organizatorów. Aby wziąć udział w biegu na dystansie 29 czy 70 km trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną i doświadczenie w biegach górskich. Z kolei w biegu na 150 km wystartować mogą tylko zawodnicy posiadający minimum 3 punkty kwalifikacyjne UTMB (Ultra Trail Mont Blanc).

Zawody Łemkowyna Ultra Trail mają charakter międzynarodowy. Biorą w nich udział biegacze pochodzący z krajów ościennych, Słowacji, Czech czy Rosji, a także zawodnicy z bardziej odległych zakątków świata – z Holandii, a nawet Chin. Polskę godnie reprezentować będą takie ultra sławy jak Bartosz Gorczyca czy żelazna dama biegów górskich Ewa Majer. Szczęśliwie dla wszystkich zawodników, nagrody ufundowane przez Dare 2b powędrują nie tylko do tych najszybszych biegaczy. Nagrodzeni zostaną wszyscy, którzy dobiegną do mety oraz dodatkowo ci, którym się poszczęści i zostaną wylosowani.

Więcej informacji znajduje się na: http://www.ultralemkowyna.pl/pl/

Dare 2b to marka wchodząca w skład brytyjskiej grupy Regatta. Produkty Dare 2b to odzież outdoorowa, narciarska i snowboardowa. W ofercie firmy znajdują się kurtki, softshelle, spodnie, koszulki, rękawiczki rowerowe i wiele innych. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały, które zapewniają funkcjonalność i wpływają na podwyższenie komfortu. Więcej informacji: http://www.en.dare2b.com/?___store=nonsell_db_pl

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn