Góry – wolność i przygoda: najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszech czasów

przez Administrator | Opublikowano 15 października 2014 12:22

Ukazało się nowe wydanie uznanej książki „Góry, wolność i przygoda. Od trekingu do alpinizmu”. To najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszech czasów. Od opublikowania pierwszej anglojęzycznej edycji w 1960 roku sprzedano ponad 500 tys. egzemplarzy książki.

Gory-Wolnosc_i_Przygoda-2014

„Góry – wolność i przygoda” cieszą się opinią klasycznego podręcznika alpinizmu. Obecne wydanie, wypełnione pięćdziesięcioletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą, dostarcza sprawdzonych informacji na temat wspinaczki w skale, lodzie, mikście, śniegu i w wielkich ścianach.

Obejmuje ono szerokie spektrum zagadnień, począwszy od podstawowych węzłów, elementów wyposażenia i zasad niepozostawiania po sobie śladów, do skomplikowanych tematów związanych z budową stanowisk,oceną zagrożenia lawinowego i doskonaleniem umiejętności kierowania grupą.

Redaktorami prowadzącymi to klasyczne dzieło są Don GraydonKurt Hanson. Autorem polskiego tłumaczenia jest Tomasz Kliś.

Książka otrzymała rekomendację Polskiego Związku Alpinizmu, a jej wydanie patronatem medialny objęło wspinanie.pl.

Od ostatniego wydania książki Góry – wolność i przygoda minęło ponad dziesięć lat. Dla każdego podręcznika outdooru, dekada to wręcz epoka. Zmienia się sprzęt, materiały, trendy w metodach szkoleniowych, słowem wszystko. Ta książka nadążyła jednak za upływającym czasem i dalej jest znakomitym oraz kompletnym źródłem wiedzy o górach, wspinaniu i szeroko pojętym outdoorze, skierowanym zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych. W tym wydaniu dodano także wiele elementów stanowiących ciekawy materiał szkoleniowy, co sprawia, że całość jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla czytelnika. W sumie, to bardzo wartościowa, rzetelnie przetłumaczona lektura. Gorąco polecam.

Piotr Pustelnik

Góry – wolność i przygoda to kompendium wiedzy na temat gór i wspinaczki. Solidna porcja teorii, dzięki której można otworzyć się na alpinizm i przygodę. Profesjonalny przekład na język polski doprecyzowuje pojawiające się niejasności. Polecam zarówno laikom, jak i wspinaczom pragnącym odświeżyć swoją wiedzę.

Marcin Tomaszewski

Przeredagowane i zaktualizowane wydanie książki Góry – wolność i przygoda to:

  • kompendium informacji dotyczących najnowszych technik i sprzętu,
  • wyczerpujące opisy zagadnień związanych z autoratownictwem, wspinaczką hakową i lodową, a także treningiem,
  • kopalnia wiedzy stworzona przez zespół ponad czterdziestu świetnych wspinaczy i instruktorów wspinaczki,
  • najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszech czasów.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn