Olek Ostrowski spróbuje jako pierwszy Polak zjechać na nartach z Cho Oyu

przez Piotr Turkot | Opublikowano 21 sierpnia 2014 11:57

Olek Ostrowski wyruszy na samotną wyprawę “Cho Oyu 8201 – Ski Expedition 2014”. Zamierza jako pierwszy Polak zjechać na nartach z szóstej co do wysokości góry naszej planety Cho Oyu (8201 m n.p.m.). Jeszcze do piątku możecie wesprzeć wyprawę Olka w serwisie Polak Potrafi.

Cho Oyu (8201 m n.p.m.)

Cho Oyu (8201 m n.p.m.)

Olek Ostrowski ma 26 lat, pochodzi z Wetliny (Bieszczady). Od urodzenia związany z górami. Ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR, członek KW Kraków, instruktor narciarstwa PZN, zapalony skiturowiec i wspinacz. Samotnie zjechał na nartach północną ścianą Piku Lenina (7134 m n.p.m.), jako pierwszy Polak wraz z ekipą pokonał na nartach SE ścianę Kazbeku (5047 m n.p.m.) ma na swoim koncie wiele trudnych tatrzańskich zjazdów.

Olek Ostrowski

Olek Ostrowski

Olek będzie wspinał się na Cho Oyu samotnie od strony tybetańskiej, drogą pierwszych zdobywców. Cho Oyu jest technicznie łatwym ośmiotysięcznikiem, ale do tej pory żaden Polak nie zjechał z tej szóstego co do wysokości góry na Ziemi. Jako pierwsza z Cho Oyu zjechała w 1987 roku Francuzka Veronique Perillat (na monoski), a lista kolejnych śmiałków jest już dość długa.

Olek zbiera fundusze za pośrednictwem serwisu „Polak Potrafi” na koncie projektu znalazło się już minimum konieczne do realizacji projektu, ale wyprawę można wesprzeć na stronie: polakpotrafi.pl/projekt/cho-oyu. Zapraszamy też na FB stronę wyprawy.

Cho-Oyu-8201-Ski-Expedition-2014-400x400

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn