Letni Bieg Piastów – finał cyklu Salomona w sobotę

przez Administrator | Opublikowano 28 sierpnia 2014 10:49

Mimo, że to dopiero druga edycja Letniego Biegu Piastów, to impreza jest już na tyle popularna, że zapisy zostały zakończone miesiąc przed startem. W najbliższą sobotę 30 sierpnia na starcie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie pojawi się ok. 700 osób. W tym 500 na dystansie 21 km. Ten bieg będzie finałem tegorocznego cyklu Salomon S-LAB.

W najbliższą sobotę w Ośrodku Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce zapowiada się wielkie święto sportu. O godz. 11.00 na trasę wyruszą zawodnicy półmaratonu górskiego oraz Jakuszyckiej Dziesiątki, czyli biegu na 10,7 km.

Bieg Piastów (fot. Bieg Piastów)

Bieg Piastów (fot. Bieg Piastów)

Na dłuższym dystansie toczyć się będzie walka o zwycięstwo w cyklu Salomon S-LAB. Na liście startowej Letniego BP nie ma obecnego lidera cyklu Artura Jabłońskiego z Warszawy. W takim przypadku o zwycięstwo w serii powalczą drugi w klasyfikacji generalnej Robert Faron z Zalesia (510 punktów) oraz trzeci Sławomir Łabuziński z Krakowa (470 punktów).

Wśród pań, pod nieobecność drugiej w generalce Olgi Łyjak, wygrana Ewy Majer z Dobczyc wydaje się formalnością.

Bieg Piastów (fot. Bieg Piastów)

Bieg Piastów (fot. Bieg Piastów)

Ciekawie zapowiada się także Jakuszycka Dziesiątka, nie zaliczana do cyklu Salomon S-LAB. Tutaj na starcie obok biegaczy (m.in. 24-krotny mistrz Polski w lekkiej atletyce i biegach górskich Dariusz Kruczkowski), stanie także wielu dobrych narciarzy biegowych (m.in. Tomasz Kałużny, Mariusz Dziadkowiec-Michoń). Pobiegnie też Komandor Letniego Biegu Piastów Dariusz Serafin.

To jednak nie koniec atrakcji. Tuż po starcie biegu głównego, odbędą się dwa biegi dla dzieci: przedszkolaków – ok. 250 metrów oraz Szkół Podstawowych (klasy 1-3) – ok. 500 metrów. Zapisy mailowo: zawodnicy@bieg-piastow.pl lub w dniu zawodów, jeżeli będą jeszcze miejsca (limit na każdy z biegów to 50 miejsc).

Bieg Piastów (fot. Bieg Piastów)

Bieg Piastów (fot. Bieg Piastów)

Natomiast o godz. 9.00 odbędą się II Jakuszyckie Sprinty na rolkach terenowych, a około godz. 10.00 – zawody biathlonowe na laserowej strzelnicy.

W sumie więc organizatorzy spodziewają się tego dnia w Jakuszycach ponad tysiąca osób na letniej wersji legendarnego Biegu Piastów, który od blisko 40 lat organizuje Julian Gozdowski i jego ekipa.

Więcej o Letnim BP: www.bieg-piastow.pl

Tomasz Hucał

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn