Rob Krar i Stephanie Howe zwyciężają w legendarnym biegu Western States 100 Mile Endurance Run

przez Administrator | Opublikowano 04 lipca 2014 10:57

W ubiegłą sobotę prawie 400 zawodników stanęło na starcie jednego z  najbardziej wymagających i prestiżowych biegów na dystansie 100 mil (ok. 160 km) w USA – Western States 100 Mile Endurance Run. Trasa, której suma podbiegów wynosi 18,000 stóp (ok. 5500 m), swój początek ma w Squaw Valley w Kaliforni i wiedzie przez malowniczy acz bardzo trudny i zróżnicowany teren. W tegorocznej edycji biegu pierwsze miejsce zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet zajęli zawodnicy teamu The North Face.

WS100_3_TNF

Rob Krar, zdobywca drugiego miejsca w 2013 roku, tym razem sięgnął po zwycięstwo, notując rewelacyjny czas 14 godzin 53 minut i 24 sekund. Drugie miejsce zajął Seth Swanson z czasem 15:19:39, a trzecie Dylan Bowman z czasem 15:36:41.

Rok temu siedziałem na linii mety wraz z rekordzistą trasy Timem Olsonem i już wtedy wiedziałem, że moim celem będzie powrót tutaj i danie z siebie wszystkiego. Mój trening, gdy przygotowuje się do takich biegów, jest trudny nie tylko dla mnie, ale pośrednio również dla mojej rodziny i znajomych. Dlatego jestem wdzięczny i bardzo doceniam wsparcie, którego mi udzielają – powiedział na mecie zwycięzca.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się debiutująca na dystansie 100 mil Stephanie Howe. Na mecie pojawiła się po 18 godzinach 1 minucie i 42 sekundach od startu i 28 minut przed zdobywczynią 2 – giego miejsca Larissą Dannis. Trzecia była Nathalie Mauclair, która trasę pokonała w czasie 18 godzin 43 minut i 57 sekund.

WS100_10_TNF

Nie wiedziałam jak moje ciało zareaguje na taki wysiłek. Odpowiednio się jednak przygotowałam i dałam z siebie wszystko. Kilka osób bardzo mi pomogło w przygotowaniach dając wskazówki, które okazały się nieocenione na dystansie 100 mil – powiedziała Howe.

Więcej informacji o zawodnikach teamu The North Face znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu.

Źródło: The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn