Za nami Maraton Gór Stołowych – „Super Maraton”

przez Administrator | Opublikowano 07 lipca 2014 13:01

Piąty Maraton Gór Stołowych odbył się w minioną sobotę 5 lipca z nową trasą, nowymi zwycięzcami i nową nazwą – od przyszłego roku oficjalnie będziemy tę imprezę nazywać „Super Maratonem”. Na oficjalną zmianę organizatorzy – Piotrek Hercog i Maciek Sokołowski – zdecydowali się przede wszystkim dlatego, że dystans został wydłużony aż do 50km, a nowe przewyższenie wynosi +2120m/-1920m.

maraton-gor-stolowych4

Niemal 500 osób wzięło udział w tegorocznych zawodach, które były także pierwszą edycja cyklu Salomon S-LAB, dwie następne do Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich oraz Letni Bieg Piastów. Nowa trasa tak jak w latach ubiegłych zaczynała się startem spod Schroniska Pasterka, a kończyła na szczycie Szczelińca Wielkiego, ale dodano do niej niezwykle piękny i wymagający technicznie 2,5km odcinek z ponad 200m przewyższenia. Niektórzy porównywali jego trudności do wymagających tatrzańskich szlaków!

maraton-gor-stolowych1

maraton-gor-stolowych2

maraton-gor-stolowych5

maraton-gor-stolowych7

W tym roku niezwykle ciekawie wyglądała rywalizacja w czołówce, u pań na zmianę prowadziły Olga Łyjak i Ewa Majer, ale to ta druga zawodniczka po wypracowaniu kilkuminutowej przewagi pod koniec zawodów okazała się już nie do pokonania i z 11-minutowym zapasem wbiegła na Szczeliniec.

Wśród mężczyzn niezwykle szybko zaczął specjalista od 10km biegów ulicznych Artur Jabłoński, który niestety wypracowaną 15-minutową przewagę stracił przez nieuwagę i zgubienie trasy na dobiegu do Błędnych Skał. Gdy wrócił na szlak z 3-minutową stratą do Roberta Farona, nie miał już sił jej odrobić i na mecie musiał zadowolić się drugą pozycją. Jednak jak na górski debiut na takim dystansie i tak należą mu się wielkie gratulacje.

maraton-gor-stolowych9

maraton-gor-stolowych8

maraton-gor-stolowych10

maraton-gor-stolowych14

maraton-gor-stolowych12

NAJSZYBSI MĘŻCZYŹNI:
1. Robert Faron (Norafsport UKS Watra Kamienica)                                4:50:59
2. Artur Jabłoński (Szczególnie Dziewczyny!)                                             4:53:52
3. Piotr Mierzejewski (Yulo Run Team Siedlce)                         5:01:28

KOBIETY:
1. Ewa Majer (Norafsport)                                                                       5:36:25
2. Olga Łyjak (Kancelaria Adwokacka)                          5:47:02
3. Viyaleta Piatrouskaya (UNTS Warszawa)                                 5:51:59

Pełne wyniki na stronie zawodów http://www.maratongorstolowych.pl/

  Monika Strojny

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn