Nowości na sezon wiosna-lato 2015 marki Edelrid

przez Administrator | Opublikowano 30 lipca 2014 11:29

Marka Edelrid w przyszłym sezonie wprowadzi cały szereg nowości dla miłośników wspinania i górskich przygód. Przedstawiamy modułowe wiązania raków dla każdego rodzaju obuwia, linę statyczną podlegającą dynamicznemu wydłużeniu dla skialpinistów i nie tylko, nowy przyrząd asekuracyjny oraz ekspresy.

Modułowe wiązania Edelrid

Wyjątkowe raki wymagają wyjątkowego systemu mocowania. Optymalna pozycja klamry usprawnia i niezwykle ułatwia zakładanie raków nawet w rękawicach. Przez zamianę poszczególnych elementów systemu wiązania, wszystkie raki mogą być w sposób modułowy w pełni dopasowane do każdego rodzaju obuwia. Model Shark wprowadzany jest na rynek wraz ze wszystkimi wymiennymi komponentami – plus zarówno dla sprzedawców i klientów.

Modułowe wiązania Edelrid

Modułowe wiązania Edelrid

W przeciwieństwie do innych systemów mocowania raków dostępnych na rynku, klamra Slide Block jest usytuowana na przedniej stronie raka a nie z boku. W porównaniu do innych systemów wiążących, usprawnia to zakładanie; możemy widzieć klamrę i tym łatwiej ją obsłużyć. Każdy nadmiar paska wiążącego można bezpiecznie i szybko schować za pomocą poliamidowych klipsów. Klamra także zaskakuje unikalną funkcjonalnością przy zwalnianiu wiązania.

Nowy system dopasowuje się optymalnie do wszystkich typów modeli obuwia, nawet do butów narciarskich – można przy tym szybko i łatwo dostosować go do aktualnych potrzeb. Ponadto może być ustawiony dla butów dostosowanych do raków automatycznych, półautomatycznych i tradycyjnych.

Modułowy system mocowania:

• Pełna adaptowalność dzięki klasycznym, automatycznym i półautomatycznym wiązaniom (w zestawie)

• Optymalna pozycja klamra z przodu buta

• Klipsy do zabezpieczenia nadmiaru taśmy stabilizującej

• Ulepszone pałąki mocujące

Nowa lina Rap Line II 6.5 mm z aktywną rezerwą dynamiczną rdzenia

Udoskonalona wersja liny Rap Line – jest to pierwsza lina statyczna wzbogacona o dodatkowe włókna podlegające dynamicznemu wydłużeniu i absorbujące nadmiar energii powstałej w przypadku odpadnięcia.

Lina Rap Line II 6.5 mm

Lina Rap Line II 6.5 mm

Rap Line II to hybryda wykonana z lekkiego aramidu o małej rozciągliwości i pochłaniającego energię Poliamidu, oferuje znaczne korzyści podczas zjazdów i holowania. Rap Line II zachowuje się jak klasyczny statyk w przedziale obciążeń od 4 do 5 kN. W przeciwieństwie do statycznych lin i repów pomocniczych, Edelrid Rap Line II w razie wypadku, który może spowodować zerwanie tradycyjnej liny statycznej, reaguje dynamicznie; wewnętrzne, bardzo statyczne włókna aramidowe ulegają zerwaniu, podczas gdy przetworzone włókna poliamidowe absorbują energię upadku reagując dynamicznym wydłużeniem.

Wydłużenie przy upadku odpowiada temu jakiemu podlegają liny dynamiczne i pochłania energię. Lina Rap Line II wytrzymuje dwa z dwunastu rwań testowych wymaganych zgodnie z normą EN 892. Nie posiada zatem certyfikatu liny dynamicznej, ale oferuje dodatkową rezerwę bezpieczeństwa w przypadku wypadku. Ważąc tylko 25 g / m jest rozwiązaniem lżejszym od wszystkich innych alternatyw.

Rap Linia II został zaprojektowany dla potrzeb skialpinizmu, zjazdów w kuluarach, sprawdzi się podczas holowania z ręki oraz jako druga lina pomocnicza przy zjeździe na jednej żyle dynamicznej.

Rap Line II:

• Średnica: 6,5 mm

• Maksymalna wytrzymałość na rozerwanie: 7,2 kN

• Waga: 25 g / m

• Długość: 60, 70, 100, 200 m

• Kolor: różowy, zielony neon

Jul2 – przyrząd dla lin pojedynczych

Jul² to innowacyjny przyrząd asekuracyjny wysokiej wydajności dla lin pojedynczych. Połączenie sprawdzonej i wszechstronnie przetestowanej geometrii przyrządu Mega Jul wraz z użyciem nowych materiałów, sprawia że jest to idealne urządzenie dla wspinaczy sportowych i tych, którzy korzystają ze sztucznych ścianek.

Jul2

Jul2

Podczas gdy Mega Jul i Micro Jul skoncentrowane były wokół optymalizacji siły hamowania, wszechstronności i wagi dla potrzeb wspinaczki w alpejskim terenie, Jul2 jest logicznym następcą modeli skoncentrowanym na potrzebach sportu i wspinaczki na sztucznych obiektach: specjalnie zaprojektowany do stosowania niezbyt cienkich lin pojedynczych. Geometria oferuje optymalne wsparcie hamowania przy zachowaniu niezbędnej dynamiki w przypadku odpadnięcia.

Materiał zastosowany w nowym przyrządzie to połączenie odpornego na tarcie rdzenia ze stali nierdzewnej wraz z powłoką poliamidową.

Jul² jest odpowiedni dla wszystkich lin pojedynczych o średnicy minimum 8,4 mm (osiąga najlepsze wyniki hamowania w przypadku lin o średnicy liny 9.5 do 11 mm).

Jul2:

• Waga: 87 g

• rdzeń ze stali nierdzewnej w skorupie z poliamidu

• Kolory: night, oasis

• przeznaczony do pracy na linach pojedynczych o średnicy od 8,4 do 11 mm

Pure Slider Set – ekspres z karabinkami Safelock

Zestaw Pure Slider oferuje bezpieczeństwo karabinka z blokadą zamka w formie ekspresu: dwa karabinki Pure Slider z blokadą ramienia, połączone profilowaną taśmą z poliamidu o wysokiej wytrzymałości.

Pure Slider Set

Pure Slider Set

W sytuacjach trudnych, ekspresu można użyć do budowy tymczasowego stanowiska. Może on jednak ulec przypadkowemu wypięciu lub nawet zerwaniu w wypadku dezintegracji karabinka pod wpływem udaru w sytuacji zmniejszonej wytrzymałości spowodowanej otwarciem zamka. To doprowadziło już do kilku poważnych wypadków. Obecny status quo stanowi, że w sytuacji wyjątkowej, gdy mamy do czynienia z niepewnymi punktami z ekspresów, wpinamy przeciwlegle dwa ekspresy. Jednakże ten sposób instalacji podczas wspinaczki jest niewygodny.

Pure Slider sprawia, że ​​ten problem należy do przeszłości: suwak na ramieniu zamka karabinka Pure otwiera zintegrowany mechanizm zamka błyskawicznego. Karabinki Safelock zastosowane w ekspresie mogą być przypięte podczas wspinaczki jak normalny karabinek, oferując bezpieczeństwo dostępne w karabinkach z zamkiem zakręcanym.

Pure Slider Set:

• Waga: 102 g

• Długość: 16 cm

• Kolor: night, oasis

• Wysokiej wytrzymałości poliamidowa taśma profilowana; szerokość od 11mm w najwęższym do 17 mm w najszerszym miejscu

• system anty-twist na dolnym karabinku

Źródło: Edelrid

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn