Spotkanie z Tomkiem Mackiewiczem w Krakowie

przez Administrator | Opublikowano 10 czerwca 2014 11:53

W sobotę 14 czerwca w Krakowie odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Kolosowych spotkań w Dworku”. Tym razem gość, którego nie trzeba przedstawiać: Tomek „Czapa” Mackiewicz. Jeśli chcecie poznać dokładny przebieg tegorocznej zimowej wyprawy na Nanga Parbat, i dowiedzieć się, co dalej z „Nanga Dream” – przybywajcie.

Tomasz Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz

Tomek Mackiewicz (rocznik 1975) zaczynał od wspinaczki sportowej i boulderingu. W 2008 roku, wraz z Markiem Klonowskim, strawersował najwyższy szczyt Kanady, Mount Logan, w trakcie trwającego czterdzieści dni brawurowego marszu przez największe lodowce Alaski i Jukonu (Kolos w kategorii „Wyczyn roku”).

W 2009 roku wszedł samotnie na Chan Tengri. Począwszy od 2011 roku czterokrotnie atakował zimą Nanga Parbat, podczas organizowanych wspólnie z Klonowskim, całkowicie samodzielnych i pozbawionych instytucjonalnego wsparcia ekspedycji „Nanga Dream”. W roku 2013 udało mu się dotrzeć do wysokości aż 7400 m (wyżej od niego zimą na Nanga Parbat byli tylko Krzysztof Pankiewicz i Zbigniew Trzmiel podczas wyprawy kierowanej przez Andrzeja Zawadę zimą 1996/97).

A jak potoczyła się ostatnia, zakończona w marcu 2014 roku, próba wejścia na jeden z dwóch niezdobytych zimą ośmiotysięczników?

Początek spotkania o godz. 17.

Więcej informacji na stronie: www.kolosy.pl

Informacje o ostatniej wyprawie na Outdoor Magazyn: https://outdoormagazyn.pl/tag/nanga-dream/

Źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn