„Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia”

przez Administrator | Opublikowano 11 czerwca 2014 15:08

W maju na polskim ukazała się w Polsce książka „Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia”. Książka poświęcona wspinaczowi, który był „człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach, ale jednak góry stawiał zawsze na pierwszym miejscu”. Andrzej Mróz dokonał wielu świetnych przejść w Tatrach, Alpach, Dolomitach. Zginął w wieku 30 lat Aiguille Noire de Peuterey.

Andrzej-Mróz.-Cudowna-cudowna-historia-400x372

Autorką książki jest Ludwika Włodek a inicjatorem jej wydania był syn Andrzeja Mroza, Krzysztof, który postanowił w ten sposób uczcić pamięć ojca. Świetnie zilustrowana książka została wydana w dwóch językach. Tłumaczenia na język francuski dokonała Isabelle Macor-Filarska.

Andrzej Mróz jeszcze za życia został legendą. Błyskotliwie inteligentny, zabawny, a przede wszystkim świetny wspinacz, był duszą towarzystwa, w schronisku w Morskim Oku i w krakowskim klubie „Pod Jaszczurami”.

On jakby przeczuł, że nie będzie miał czasu zrealizować swojej wielkości.

Jutro opublikujemy obszerne wspomnienie o Andrzeju Mrozie autorstwa Janusza Kurczaba. Ci dwaj wspinacze wspólnie dokonali m.in. pierwszego zimowego przejścia sławnej Drogi Bonatti – Gobbina Wielkim Filarze Narożnym Mont Blanc (1971).

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Książka „Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia” jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn