Wyprawa Kangchenjunga North Face Expedition 2014: szczyt w niedzielę?

przez Administrator | Opublikowano 14 maja 2014 11:32

Z informacji na blogu Alexa Txikona wynika, himalaiści rozpoczęli działania w kierunku ataku szczytowego od Północnej Strony Drogą Brytyjską. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na szczycie Kanczendzongi mają być w niedzielę.

Widok z C3 (fot. Alex Txikon)

Widok z C3 (fot. Alex Txikon)

Himalaiści podzielili się na dwie grupy. Alex Txikon, Adam Bielecki i Dmitrij Siniew mają wyjść dzisiaj, zaś Denis i Artem dopiero w czwartek.

Plan jest taki, żeby przenocować w C1 (6000 m) w czwartek, następnie wyjść do C2 (7100 m) i aklimatyzować się w C3. W piątek przenieść C3 na wysokość 7500m, a w sobotę założyć C4 na wysokości 7900 m. Grupa zostanie tam na kilka godzin żeby odpocząć, następnie w nocy zaatakują szczyt, tak żeby stanąć na nim w niedzielę.

Alex Txikon w ścianie (fot. Denis Urubko)

Alex Txikon w ścianie (fot. Denis Urubko)

Denis i Artem pominą jeden poziom wysokości, żeby razem dokonać ataku na szczyt razem ze wszystkimi w niedzielę 18 maja.

Taktyka rozdzielenia na grupy jest wymuszona przez okoliczności: liny, na które czekali cały czas, nie dotarły, dlatego trzeba zmienić plany. Alex, Adam i Dima wyjdą wcześniej, żeby zebrać liny z łatwych odcinków i zabezpieczyć odcinek na 7200m.

Źródło: facebook.com/Urubko, alextxikonblog.blogspot.com.es

***

W międzynarodowej wyprawie Kangchenjunga North Face Expedition 2014 biorą udział: Adam Bielecki (Polska), Denis Urubko (Rosja), Artiom Braun (Rosja), Dmitrij Siniev (Rosja) oraz Alex Txikon (Hiszpania). Celem Adama, Denisa, Alexa i Artioma jest wejście aklimatyzacyjne na szczyt, a następnie wytyczenie nowej drogi w stylu alpejskim na północnej ścianie Kanczendzongi. Na stronie alextxikon.racetracker.es można śledzić aktualne położenie wyprawy, zaś na fanpage Denisa Urubko najnowsze wieści. Na bieżąco informuje także Alex Txikon na: alextxikonblog.blogspot.com.es.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn