W czerwcu odbędzie się druga edycja Biegu dla Słonia

przez Administrator | Opublikowano 15 maja 2014 10:42

“Bo to historia, bo to marzenia…” – 27 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się druga edycja nocnego bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera, wybitnego himalaisty, zdobywcy siedmiu ośmiotysięczników, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.

beig-dla-slonia-logo

Bieg dla Słonia to nie są zwykłe zawody, lecz wyjątkowe upamiętnienie Artura Hajzera, a także hołd oddany pasji, poświęceniu i marzeniom. Nie ma jednego zwycięzcy, pomiaru czasu, dystans 7 kilometrów jest w zasięgu każdej zdrowej osoby. A każdy z kilometrów oznacza zdobyty przez Artura ośmiotysięcznik. Jedynym obowiązkowym wyposażaniem są czołówki – dzięki nim bieg odbywa się w malowniczej scenerii tysiąca świateł, poruszających się przez mroki Parku Śląskiego.

Bieg dla Słonia (fot. Ryszard Stotko)

Bieg dla Słonia 2013 (fot. Ryszard Stotko)

Bieg dla Słonia (fot. Ryszard Stotko)

Bieg dla Słonia 2013 (fot. Ryszard Stotko)

Bieg dla Słonia (fot. Ryszard Stotko)

Bieg dla Słonia 2013 (fot. Ryszard Stotko)

W ubiegłym roku kart startowych zabrakło przy niespełna 1100 osobach, więc uczestników było znacznie więcej. Biegli ludzie starsi, dzieci, rodzina Artura, przyjaciele, współpracownicy, himalaiści, utytułowani biegacze, niektórzy jechali na rowerach. Było także wielu debiutantów na 7-kilometrowej trasie. I wszystkim się udało w radosnej, a przede wszystkim jednoczącej atmosferze. Relacja z ubiegłorocznego Biegu dla Słonia znajduje się TUTAJ. A jak będzie w tym roku? Mamy nadzieję, że jeszcze piękniej.

Program biegu:

  • od godziny 20:00 rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
  • godzina 21:50 zakończenie rejestracji
  • godzina 22:00 start biegu
  • godzina 23:00 zakończenie biegu

Uwagi:

  • bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne
  • organizator zapewnia szatnie i prysznice
  • wszyscy biegniemy w czołówkach!

Więcej informacji o biegu i aktualizacje znajdują się na fanpage Biegu dla Słonia na Facebooku.

***

51-letni Artur Hajzer, pseudonim “Słoń”, zginął 7 lipca, gdy po nieudanym ataku szczytowym na Gasherbrum I wracał do obozu wspólnie z Marcinem Kaczkanem. Zgodnie z wolą najbliższej rodziny jego ciało zostało pochowane pod szczytem. O niezwykłym życiu Artura możecie przeczytać w obszernym artykule “Artur Hajzer i jego dzieła”

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn