Ruszyły zapisy na cykl “Poczuj ZEW Triathlonu” na Podhalu

przez Administrator | Opublikowano 15 maja 2014 11:48

Początek roku 2014 był bardzo intensywny w przygotowaniach nowości dla triathlonistów. Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. postanowił wesprzeć niezwykle ciekawą inicjatywę sportową i został głównym sponsorem cyklu: Poczuj ZEW Triathlonu (http://zewtriathlonu.pl/)

Cały cykl składać się ma z czterech imprez: Mocarny Zbój, Frydman Triathlon, Tatraman oraz Biała Dama, kończąc się klasyfikacją Grand Prix. Przed nami otwarcie sezonu triathlonowego na Podhalu i pierwsze zawody 24 maja.

ZEW1

triathlon1

Mocarny Zbój – będzie nie lada gratką dla miłośników crossowej odmiany triathlonu. Piąta edycja tej trudnej odmiany triathlonu zostanie rozegrana dokładnie 24 maja 2014r.

Punktualnie o godzinie 11:00 z przystani w miejscowości Niedzica Zamek (Jezioro Czorsztyńskie) wystartują zawodnicy, chcący zmierzyć się łącznie z blisko 48 kilometrową trasą. Startujący będą mięli do pokonania 1,4 km w Jeziorze Czorsztyńskim, 36 km na rowerze MTB po przepięknych podhalańskich trenach, a na zakończenie 10 km biegu zarówno po asfalcie jak i polnych drogach. Dla młodszych, zapowiadających się na przyszłych triathlonistów, również przygotowano zawody o nazwie: CYPISEK. Do pokonania będzie dystans: 0,2 km wpław, 12km na rowerze górski i 3 km biegiem.

monarny-zboj-logo

Mocarny Zbój z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i wymagający teren, przewyższenia, nie zniechęcają zawodników. Widoki, które towarzyszą na trasie, warte są takiego wysiłku. Organizatorzy zapewnili również Wielką Zbójecką Promocję – utrzymanie niższej opłaty startowej do 21 maja.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

Http://mocarnyzboj.pl/
https://www.facebook.com/pages/Mocarny-Zb%C3%B3j/464271813590550
V Frydman Triathlon

29 czerwca zapraszamy do Frydmana na Spiszu, koło Nowego Targu. Odbędzie się piąta edycja Frydman Triathlon. Do wyboru są dwie trasy: dystans olimpijski (1,5km-40km-10km) oraz sprint (0,75km-20km-5km). Na dystansie dłuższym zostanie rozegrana również sztafeta.

frydman

 

Zawody rozgrywane będą na niezwykle urokliwej części Podtatrza. Pływanie wystartuje na Zalewie Czorsztyńskim, na przystani w miejscowości Frydman. Profil trasy rowerowej wygląda imponująco. Zawodnicy będą mieli okazję wykazać się na dość pofałdowanej trasie, co z pewnością doda dramaturgii rywalizacji oraz uatrakcyjni same zawody. Wyśmienity asfalt poprowadzi na wysokość niemal 790m n.p.m. Ostatni etap zawodnicy pobiegną: w przypadku sprintu 1 pętle, zaś w olimpijskim 2 pętle, z których każda będzie miała 5km długości.

Http://frydmantriathlon.pl/
https://www.facebook.com/FrydmanTriathlon
TATRAMAN – to najnowszy projekt, rodem znad Jeziora Czorsztyńskiego. Ma charakter typowo górski i to w najlepszym wydaniu. W końcu TATRY zobowiązują!

Trasa przebiega po najpiękniejszych zakątkach polskich i słowackich Tatr. 30 sierpnia rywalizacja rozegra się na dystansie zbliżonym do 1/2 ironmana.

tatraman

Start (etap pływacki) odbędzie się 30.08.2014r. w Jeziorze Czorsztyńskim, o godzinie 7:00 rano.

Zawodnicy współzawodniczyć będą na niemal 100 kilometrowej trasie szosowej z przewyższeniami sięgającymi ponad 1200m. Do pokonania będą bardzo wymagające podjazdy i trudne technicznie zjazdy. Przydrożne znaki obwieszczają nachylenia dochodzące nawet do 20%. Będzie z czym się mierzyć! Do tego panoramy, które roztaczają się na szczytach wzniesień, zapierają dech w piersi (nie tylko z powodu wykonanego wysiłku).

Po zmianie w T2 rozpocznie się typowy bieg górski, liczący około 21 kilometrów, o niezwykle interesującym tatrzańskim przewyższeniu na samym końcu trasy. Metę zaplanowano na KASPROWYM WIERCHU (1988m n.p.m.).

We wtorek, 13 maja, o godzinie 20:00 ruszyły zapisy. Pomimo iż impreza ogłoszona została dość późno, jak na rozpoczęcie sezonu triathlonowego, to po kilkudziesięciu minutach zapełnionych było 10% miejsc. http://sport-timing.pl/pomiar-czasu/event-registration/?ee=11

Przy organizowaniu zawodów pomaga zaprzyjaźniona ekipa ze Słowacji, odpowiedzialna m.in. za ORAVAMAN, który już teraz cieszy się wielką popularnością u naszych zagranicznych sąsiadów.

Http://tatraman.eu/
https://www.facebook.com/tatraman.eu

Biała Dama 2015

Pierwsza edycja zimowego triathlonu miała się odbyć w lutym 2014, lecz warunki pogodowe nie pozwoliły na rozegranie zawodów. Kolejną próba zostanie podjęta w 2015 i – jeśli tylko pogoda dopisze – to zawody z pewnością się odbędą. Pierwotny plan zakłada rozegranie wyścigu na dystansie około 16 kilometrów, z czego 4 kilometry trzeba będzie pokonać biegiem, następnie 6 kilometrów na rowerze i na końcu 6 kilometrów na nartach biegowych.

biala-dama

Nie pozostaje nic innego jak mięć nadzieje, że w przypadku zimowego triathlonu, przyszłoroczna zima będzie o wiele okazalsza, niż ostatnia.

Grand Prix

Aby cykl Poczuj ZEW Triathlonu miał pełen wymiar w tym sezonie, organizatorzy Mocarnego Zbója i Frydman Triathlon, przygotowują czwartą imprezę – II SPISKO ŚCIGACKA, TRIATHLON DYSTANS SPRINTERSKISKI W RAMACH IGRZYSK LEKARSKICH 2014. Zawody mają wystartować 13 września, we Frydmanie na Spiszu. Więcej informacji odnaleźć będzie można na stronach internetowych frydmantriathlon.pl oraz zewtriathlonu.pl.

triathlon1

Warunki przyznawania przez Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A nagród i wyróżnień w Grand Prix , będą ogłaszane na stronie zewtriathlonu.pl.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn