15 dni czystej przygody, czyli Madrid-Lisbon Mountain Bike

przez Administrator | Opublikowano 26 marca 2014 12:08

W połowie czerwca rusza trzecia edycja Madrid-Lisbon Mountain Bike – jednej z większych wypraw rowerowych w Europie. Uczestnicy mają do pokonania 1200 km i 28 000 m przewyższenia. Innymi słowy – czysta przygoda w sercu Półwyspu Iberyjskiego.

Madrid-Lisbon Mountain Bike

Madrid-Lisbon Mountain Bike

Madrid-Lisbon Mountain Bike

Madrid-Lisbon Mountain Bike

Dwa kraje, dwie stolice i 15 oddzielających je szczytów. Start w Madrycie, 14 dni w górach i finisz nad Oceanem Atlantyckim przy Przylądku Roca – wysuniętym najbardziej na zachód punkcie Europy. Tak w dużym skrócie zapowiada się trasa rajdu, który będzie prowadził w większości leśnymi i żwirowymi drogami, w tym szlakami położonymi w najwyższych pasmach Półwyspu Iberyjskiego.

Na miłośników MTB czekają malownicze krajobrazy, również wysokogórskie, łagodny klimat tej części Europy oraz zabytki historyczne centralnej Hiszpanii i Portugalii. Uczestnicy mogą także liczyć na specjały lokalnej kuchni oraz komfortowe zakwaterowanie, które zapewniają organizatorzy.

Madrid-Lisbon Mountain Bike

Madrid-Lisbon Mountain Bike

madrid_lisbon_mtb_3

madrid_lisbon_mtb_7

madrid_lisbon_mtb_8

Udział w 15-dniowej wyprawie obejmuje:

  • 1200 km trasy z przewodnikiem lub GPS,
  • zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie,
  • pełne wyżywienie (śniadania, lunch, obiadokolacje),
  • transport bagaży,
  • transfery lotniskowe,
  • serwis rowerowy i w razie konieczności wymianę części.

Madrid-Lisbon Mountain Bike jest organizowany przez Portugal Natura Trails (www.caminhosdanatureza.pt), a dodatkowo wspierany przez Izby Turystyczne Portugalii, Centralny i Zachodni Region Portugalii, Izbę Turystyczną Extremadura w Hiszpanii oraz firmy TREK, Fox, Shimano, MET,  MIO, PRO, Hutchison, Michelin, Zip-Vit i Tangerina Bike.

madrid_lisbon_mtb_1

madrid_lisbon_mtb_9

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na: www.bikemadridlisbon.com.

Michał Unolt

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn