Nowości marki Petzl: liny, kaski i czołówki

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 26 marca 2014 12:30

Najistotniejszą nowością w kolekcji marki Petzl na sezon wiosna/lato 2014 będzie wprowadzenie do asortymentu lin dynamicznych. W sumie w 2014 roku marka prezentuje ponad 40 zupełnie nowych produktów, a biorąc pod uwagę także te, które przeszły tylko lifting – będzie ich około 100.

Liny dynamiczne

W nowej kolekcji lin marki Petzl pojawi się pięć modeli lin pojedynczych, trzy modele lin połówkowych oraz lina do poręczówek.

Petzl, lina Salsa

Petzl, lina Salsa

Liny te tworzone są we współpracy z firmą Edelrid – to po jej stronie leży know-how i produkcja. Petzl zajmuje się kryteriami lin, wykończeniem i cięciem oraz zwinięciem, przechowywaniem i dostawą.

Wśród pięciu modeli lin pojedynczych, znajduje się jedna z przeznaczeniem na ściany wspinaczkowe – Java 10.3 mm i cztery o szerszym zastosowaniu w górach i skałach: Mambo 10.1 mm, Contact 9.8 mm, Arial 9.5 mm oraz Volta 9.2 mm.

Liny połówkowe będą miały trzy średnice: Tango 8.5 mm, Salsa 8.2 mm i Paso 7.7 mm.

Petzl, lina Volta

Petzl, lina Volta

Poza Javą, wszystkie modele mają oznaczenie środka liny, zgrzewane końcówki, są wykańczane w technologio cieplnej EverFlex. Arial, Volta, Salsa i Paso są dodatkowo zaimpregnowane.

Liny marki Petzl będą dosyć drogie. Za 200 m liny Java będzie trzeba zapłacić blisko 3 tys. zł. 60 m Salsy będzie kosztowało 750 zł, za taką samą długość Volty zapłacimy 999 zł, a 70 m to 1199 zł. 60 i 70 m liny Mambo będzie kosztowało odpowiednio 730 i 830 zł. 70 m liny Contact to 999 zł. Conga 8.0 mm, czyli model służący do poręczowania i asekuracji podczas hikingu, będzie kosztował 265 zł za 30 m.

Petzl, lina Tango

Petzl, lina Tango

Liny mają stonowane kolory: wiele odcieni niebieskiego, brązy i pomarańcze.

Kolekcję uzupełnia plecak na linę Bolsa oraz torba na linę – Kab.

Bolsa jest wyposażony w wewnętrzną płachtę na linę o rozmiarach 140 x140 cm, na której widnieje duże logo Petzl. Plecak waży 625 g i występuje w dwóch zestawach kolorystycznych – czarno-niebieskim i czarno-żółtym. Mieści do 80 m litry. Będzie kosztował 135 zł.

Petzl, plecak Bolsa

Petzl, plecak Bolsa

Torba Kab wydaje się być dużo bardziej funkcjonalna, przez co może śmiało konkurować z popularną wśród wspinaczy torbą z… Ikei ;) Wyposażona jest  nie tylko w płachtę na linę o trójkątnym kształcie (najdłuższy bok ma 140 cm), ale także wewnętrzne szpejarki na sprzęt wspinaczkowy.

Petzl, torba Kab

Petzl, torba Kab

W torbie zmieścimy 110 m liny. Klucze i inne wartościowe przedmioty schowamy bezpiecznie w wewnętrznej kieszeni. Kab ma także kieszeń na topo. Waży 1250 g i będzie kosztowała 180 zł.

Pozostałe, wybrane nowości

Petzl na lato udoskonalił także uprząż wspinaczkową Corax, która będzie także występowała w specjalnym zestawie wspinaczkowym Kit Corax.

Corax to regulowana uprząż, zaprojektowana do wspinaczki skalnej, górskiej oraz na via ferrata. Będzie występowała w dwóch wersjach kolorystycznych (niebieskim i żółtym) oraz w dwóch rozmiarach. Wentylowany pas od wewnątrz jest wyłożony miękkim materiałem. Większa wersja waży 530 g, a mniejsza 490 g.

Petzl, Kit Corax

Petzl, Kit Corax

Zestaw Kit Corax składa się z uprzęży Corax, karabinka wraz z przyrządem asekuracyjnym Verso, woreczkiem na magnezją oraz magnezją w kulce. Całość jest tańsza niż każdy z elementów kupowany oddzielnie. Cena zestawu do około 425 zł.

O czym już pisaliśmy, kask Meteor występuje w tym sezonie w dwóch rozmiarach, otrzymał także nowy, bardziej funkcjonalny system regulacji. Helios i Elia zyskują nowe, intensywne kolory.

Petzl, kask Meteor

Petzl, kask Meteor

Petzl, kask Elia

Petzl, kask Elia

Petzl, kask Elios

Petzl, kask Elios

W nowych barwach spotkamy także absorbery, które w efekcie zmiany norm w lutym 2013 roku, będą miały również nowe karabinki.

Kolorystyczna rewolucja nie ominęła czołówek. Większość topowych modeli marki Petzl spotkamy w odświeżonej szacie. Dominują tu: niebieski, fuksja, żółty i zielony.

Petzl, czołówka TikkaXP

Petzl, czołówka TikkaXP

Petzl, czołówka Tikka+

Petzl, czołówka Tikka+

Petzl, czołówka Tikka

Petzl, czołówka Tikka

Petzl, czołówka Zipka

Petzl, czołówka Zipka

 

Wyświetlam 2 komentarze
Dodaj swój komentarz
  1. […] Liny połówkowe będą miały trzy średnice: Tango 8.5 mm, Salsa 8.2 mm i Paso 7.7 mm. Poza Javą, wszystkie modele mają oznaczenie środka liny, zgrzewane końcówki, są wykańczane w technologio cieplnej EverFlex. Arial, Volta, Salsa i Paso są dodatkowo zaimpregnowane. Kolekcję uzupełnia plecak na linę Bolsa oraz torba na linę – Kab. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ. […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn