Zakochaj się w biegówkach i wystartuj w Red Bull Bieg Zbójników

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 07 lutego 2014 11:18

15 lutego w Białce Tatrzańskiej wystartują biegacze narciarscy w ramach zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Uczestnicy będą musieli wykazać się nieprzeciętnymi umiejętnościami oraz wolą walki. Wspólny start u podnóża Kotelnicy Białczańskiej rozpocznie się o godz.: 11:00. Zawodnicy pokonają specjalnie zaprojektowaną trasę biegową, bogatą w podejścia, zjazdy i przeszkody. A wszystko w niepowtarzalnej zbójnickiej atmosferze!

Zima w tym roku nie sprzyja sportom śniegowym. Jednak fani biegania na nartach, którzy chcą wystartować w Red Bull Bieg Zbójników nie powinni mieć obaw – zawody te są w niedużym stopniu narażone na kaprysy aury. W przypadku niewystarczającej pokrywy śnieżnej na oryginalnej trasie, będzie częściowo zmodyfikowana i poprowadzona po sztucznie naśnieżonym terenie.

mapa-Red-Bull-Bieg-Zbójników

Zawody odbędą się 15 lutego, a więc dzień po święcie zakochanych. W Białce Tatrzańskiej zmierzą się wszyscy, którzy pokochali ten sport!

Jest to dyscyplina, w której po prostu nie można się nie zakochać – mówi o bieganiu na nartach Ania Guzik, trener narciarstwa biegowego PZN, instruktor narciarstwa biegowego SITN PZN i delegat techniczny PZN. Ania Guzik jest jednym z ekspertów sportowych zawodów.

Zwycięzcą będzie najszybszy zawodnik na szczycie Jankulakowskiego Wierchu, gdzie zlokalizowana jest meta. To on pojedzie reprezentować nasz kraj w międzynarodowych zawodach Red Bull NordiX w Sztokholmie (marzec, 2014). Na uczestników czekają także nagrody rzeczowe, o łącznej wartości przekraczającej 30 tys. złotych! Wszyscy zawodnicy otrzymają także bogaty pakiet startowy, a także czeka na nich nagroda niespodzianka. Jest o co walczyć!

Jest o co walczyć (fot. Daniel-Kolodin-Red-Bull-Content-Pool)

Jest o co walczyć (fot. Daniel-Kolodin-Red-Bull-Content-Pool)

Red Bull NordiX (fot. Daniel-Kolodin_Red-Bull-Content-Pool)

Red Bull NordiX (fot. Daniel-Kolodin_Red-Bull-Content-Pool)

W zdobywaniu góry na pewno pomoże zbójnikom doping kibiców, dlatego już teraz warto zaplanować weekend w Białce Tatrzańskiej.

Atmosfera podczas zawodów w biegach narciarskich jest zawsze wyśmienita. Wszystkim kibicującym, polecam zaopatrzyć się w dzwonki, drewniane kołatki, ciepłe herbatki w termosie dla wzmocnienia siły głosu i dopingu uczestników. Niech emocje sprzed telewizora znajdą ujście właśnie wzdłuż trasy biegu. Pamiętajcie, że prawdziwy kibic dopinguje równo wszystkim zawodnikom! – zaprasza Ania Guzik.

Zapisy do udziału w zawodach Red Bull Bieg Zbójników trwają, aż do dnia zawodów. Warto jednak zarejestrować się wcześniej dlatego, że jest to dla gwarancja dobrego miejsca na linii startu. Aby wziać udział w zawodach, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: http://win.gs/19SmaMF

Na stronie: www.redbullbiegzbojnikow.pl znajduje się także regulamin, mapa trasy i informacje szczegółowe o nagrodach, pakiecie startowym, a także ciekawe artykuły.

O ZAWODACH RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW:

Są to jedyne takie zawody w Polsce. Co świadczy o ich nietuzinkowości?

Po pierwsze – zawodnicy pokonują na nartach biegowych techniką dowolną, ciekawą, 10-kilometrową, trasę w większości pod górę (suma podbiegów wynosi ok. 420 m), będzie także sporo zjazdów.

Po drugie – na uczestników czeka kilka przygód, w różnych punktach trasy. Nie będą to trudne przeprawy, a raczej momenty, które mogą wybić z rytmu. Odrobina sprytu może dać przewagę.

Po trzecie – nagrody czekają nie tylko na zwycięzców. Potencjalnie każdy ze startujących może wrócić z wygraną. Każdy, kto ukończy bieg już będzie prawdziwym zbójem! Więcej informacji: www.redbullbiegzbojnikow.pl

Informacja prasowa Red Bull

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn