Rock Pillars i Ocun na wiosnę

przez Administrator | Opublikowano 21 lutego 2014 10:09

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dni stają się coraz dłuższe, ciepłe powiewy wiatru suszą skałę, a słońce ogrzewa zgrabiałe palce. Wielu z nas już rozpoczęło sezon w skałach, pozostali właśnie kończą przygotowania. Przed pierwszym wyjazdem w skały warto przejrzeć swój szpej, sprawdzić czy niczego nie brakuje, czy żadna tasiemka nie jest naderwana, łącznik za nadto zmechacony,  a zamki karabinków otwierają się i zamykają prawidłowo.

ocun-rock-pillars-baner-620x260

***

Jeśli akurat szukasz nowej uprzęży, zachęcamy do obejrzenia ciekawego filmu promującego topowy model uprzęży marki Ocun. Jest to ultralekka, w pełni regulowana uprząż. Ego 3 z pewnością sprawdzi się świetnie w skałach, gdzie docenicie jej niską wagę, a także niespotykaną jak na tego typu uprząż wygodę, która pozwoli na bezbolesne asekurowanie patentującego godzinami kolegi.

Poniżej znajduje się kolejny film, przedstawiający w skrócie kolekcję żelastwa tego czeskiego producenta. Ekspresy znamy już dobrze z poprzedniego sezonu. Sprawdziły się świetnie. Warto również przyjrzeć się swojemu staremu przyrządowi – czy jeszcze da radę? Jeśli nie – Ocun proponuje nowy przyrząd umożliwiający asekurację z dołu i z góry, na linie pojedynczej lub podwójnej – nazywa się Ferry.

Najbardziej bolesne pytanie dotyczy oczywiście butów. Stare, zajechane przez zimę na panelu, mogą już nie wytrzymać „presji” na trudniejszych drogach w naturze. Jeśli przyszedł czas na zakup nowych, precyzyjnych butów, które dodadzą Ci pewności w skałach, Rock Pillars przedstawia raz jeszcze swój największy hit, but który znają już wszyscy, but który „wrósł” już na stałe w krajobraz Polskich Skał – Ozon QC.

Mamy także coś dla boulderowców. Poniżej filmik prezentujący jeden z największych, najgrubszych i najbezpieczniejszych crash padów dostępnych na rynku – sprawdź crash pad Dominator.

Michał Gurgul
Snap Outdoor

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn