Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Przewodników Górskich zaufała marce Dynafit

przez Administrator | Opublikowano 21 lutego 2014 10:48

Skitouringowa marka DYNAFIT i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Przewodników Górskich (IFMGA, ang. International Federation of Mountain Guide Associations) podpisały na tegorocznych międzynarodowych targach ISPO pierwszą długoterminową, ekskluzywną umowę, zakładającą ścisłą współpracę w kwestii rozwoju i udoskonalania produktów marki – nart skiturowych, obuwia, wiązań oraz kasków.

Przewodnicy górscy będący członkami Federacji zostaną na poziomie międzynarodowym wyposażeni w produkty marki oraz zaproszeni do udziału w różnych projektach mających na celu przeprowadzenie testów wybranych produktów.

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Przewodników Górskich zaufała marce Dynafit

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Przewodników Górskich zaufała marce Dynafit

Prezydent Federacji, Hanno Dönz oraz manager marki Dynafit ds. międzynarodowych, Benedikt Böhm podpisali na tegorocznych targach produktów sportowych ISPO w Monachium porozumienie zakładające trzyletnią współpracę. Dla obu stron, podjęcie takiego kroku wynika z wiary w korzyści płynące z synergii i wspólnych działań na rzecz partnerstwa. Priorytetami najwyższej wagi są tu innowacyjny rozwój produktowy oraz poszerzanie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie skitouringu.

Pierwszy wspólny projekt został pomyślnie ukończony już w maju 2013: DYNAFIT opracował stabilny, szeroki i niezwykle lekki model nart do free touringu “Denali”, który został dokładnie przetestowany przez IFMGA podczas ekspedycji na znajdujący się na Alasce szczyt Denali.

W maju 2012, trzynastu instruktorów przewodnictwa górskiego i członków IFMGA z dwunastu krajów pojechało do Ameryki Północnej, by zdobyć szczyt Denali (6,194 m/20,322 ft). Wyprawa narciarska została zorganizowana w ramach warsztatów mających na celu wspólne doszkalanie i trening na międzynarodowym poziomie. Uczestnicy wyprawy zostali wyposażeni w sprzęt skitourowy marki DYNAFIT i tym samym mogli oni przetestować model (w sprzedaży już w najbliższym sezonie zimowym) przez okres kilku tygodni i w różnych warunkach pogodowych. Pod koniec maja, wszyscy członkowie wyprawy stanęli na szczycie, a następnego dnia dokonali zjazdu lodowcem Kahiltna z powrotem do bazy.

ivbv_ifmga_uiagm_logo

Bazując na sukcesie pierwszego projektu, przez następne trzy lata obie strony zaangażowane będą w doskonalenie i testowanie również innych elementów sprzętu skitourowego. Specjalnie dla przewodników opracowane zostanie unikalne wzornictwo z wkomponowanym logo Federacji, natomiast pozostałe produkty DYNAFIT sygnowane zostaną logo oznaczającym, że są one “Polecane przez IFMGA”.

Monika Młodecka

Salewa PR

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn