Znamy trasę Red Bull Bieg Zbójników

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 30 stycznia 2014 16:56

Za trzy tygodnie – 15 lutego – amatorzy i profesjonaliści w biegach narciarskich spotkają się u podnóża Kotelnicy Białczańskiej, by spróbować swoich sił na specjalnie opracowanym 10-kilometrowym szlaku. Stawka jest wysoka – wyjazd zwycięzcy na międzynarodowe zawody Red Bull NordiX i nagrody o puli przekraczającej 30 tysięcy zł! Zapisz się teraz i skorzystaj z najniższej opłaty startowej.

Mapa-Red-Bull-Bieg-Zbójników

Red-Bull-Bieg-Zbójników---profil

Zawody skierowane są do wszystkich, którzy odkryli już w sobie pasję do narciarstwa biegowego i chcą sprawdzić się w zbójnickiej przygodzie. Profesjonalnie zaprojektowana trasa zawodów Red Bull Bieg Zbójników jest zgodna z parametrami FIS, a urozmaicony teren, po którym się rozciąga, zapewni uczestnikom ciekawą rywalizację, a kibicom spektakularny widok! Suma podbiegów 10-kilometrowej trasy to 417 metrów, a maksymalny podbieg wynosić będzie 50 metrów. Różnica poziomów wynosi 237 metrów. Ponieważ jest to bieg przygodowy, uczestnicy będą musieli podołać przeszkodom, które mogą ich wybić z rytmu.

Red Bull NordiX

Red Bull NordiX

Kluczową rolę będzie odgrywało odpowiednie rozłożenie sił – zakwaszenie mięśni na początku dystansu uniemożliwi osiągnięcie dobrego wyniku. Podbieganie bardzo szybko generuje kwas mlekowy w mięśniach, który obniża ich sprawność. Pamiętajcie zatem o dobrej rozgrzewce i żelaznej zasadzie: nieważne, jak zaczynacie, ale to, jak kończycie. Nie spalajcie się na starcie! – doradza Łukasz Witek, utalentowany biathlonista i finalista zawodów Red Bull NordiX w Davos.

Red Bull NordiX

Red Bull NordiX

Wyjazd na międzynarodowe zawody Red Bull NordiX (Sztokholm, marzec 2014) będzie nagrodą dla pierwszego na szczycie Jankulakowskiego Wierchu zbójnika. Dodatkowo na uczestników czekają nagrody rzeczowe, których suma wartości przekracza 30 tysięcy zł.

Na stronie www.redbullbiegzbojnikow.pl można znaleźć pełną listę nagród.

Bezpośredni link: http://win.gs/1aVrsp2

Pora, aby chętni do startu biegacze, zadbali o jak najlepsze miejsce na linii startu – o pozycji startowej zadecyduje m.in. kolejność zgłoszeń. Opłata startowa do 31 stycznia wynosi 40 zł.

Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: http://win.gs/19SmaMF

Więcej informacji: www.redbullbiegzbojnikow.pl

Informacja prasowa Red Bull

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn