Ruszyły zapisy na IX Polar Sport Skitour im Basi German

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 15 stycznia 2014 13:42

Ruszyły zapisy do IX Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 1 marca skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

polar-sport-skitour

Impreza zaliczana do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim na stałe wpisała się już w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższeń.

Na trasie organizatorzy przewidzieli dwa odcinki specjalne (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok drogi „stokówka”.

W tym roku będzie kilka nowości

Wśród nowości: nowy, wygodny formularz zapisów, koszulka termoaktywna z możliwością wybrania rozmiaru oraz spersonalizowany numer startowy z chipem, który ułatwi pomiar czasu. Na mecie uczestnik otrzyma sms ze swoim wynikiem, a także medal. W trakcie trwania imprezy dzięki centrum testowemu „Dynafit Center-Yurta Bar” oraz „Dynafit Academy” będzie możliwość darmowego testowania szerokiej kolekcji nart marki Dynafit.

polar_sport_skitour_14_logo

Dziewiąta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja pozwalająca amatorom zmierzyć się z zawodnikami porównując własne wyniki z najlepszymi skitourowcami w kraju, ale również wydarzenie towarzyskie, którego nie można ominąć.

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka. Dzięki głównemu sponsorowi, firmie Dynafit przewidziano bony zakupowe o wartości 10 tys. zł., a łączna suma nagród wyniesie w tym roku ok.  60.000 złoty.

Start zawodów zaplanowano na 1 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 17.00 w Karczmie Styrnol. Wydarzeniu towarzyszyć będzie darmowe centrum testowe takich marek jak: Dynafit, K2. Dlatego też zapraszamy całe rodziny.

dynafit-test-center-(LOGO)

Trzymamy kciuki za opad śniegu i zapraszamy do Zawoi!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/pages/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German/310723648952156

http://zawody.polarsport.pl/

Piotrek Krygowski

.
Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn